«У фонтанах купатись не будемо»: як у Вінниці відзначають день ВДВ. ФОТОРЕПОРТАЖ

Сині берети, строкаті тільники, польова кухня та військова музика: так сьогодні, 2 серпня, Україна та Вінниця зокрема відзначає 25-ту річницю створення високомобільних десантних військ.

Вже о 12:00 на Європейській площі зібралося багато люду: кремезні та статні чоловіки у синьо-білих тільниках та військовій формі, із синіми беретами на головах, невеличкими групами ховалися від пекучого сонця та спілкувалися. Вони зібрались із нагоди свого професійного свята – Дня ВДВ.

 

Розпочалось все традиційно – із вшанування пам’яті загиблих бійців: на Європейській площі представники різних військових структур поклали квіти до пам’ятних знаків.

   

Потім військовики рушили центральною вулицею міста: чоловіки в супроводі військового оркестру вигукували  традиційні військові гасла, а окрема група бійців несла білий парашут як символ десантури.

  

Водії, які рухалися не перекритою частиною дороги, вітали учасників ходи: хтось вигукував «Слава Україні!» або гасло вдв-шників «Ніхто, крім нас!», а хтось просто сигналив на знак підтримки.

  

Ми запитали хлопців про те, як вони збираються відзначати своє свято. Втім, більшість з них виявилась неговіркими. Вдалося лише дізнатися, що купатися у фонтанах, як це подекуди заведено у десантників, не будуть.

  • Це нам ні до чого, – каже кремезний чоловік у «тільняшці» та військовій формі. – Ви знаєте, то в Росії хай так святкують. Ми чемні, мирні й не будемо створювати приводу думати про нас, як про якихось неврівноважених.

Інший чоловік, який назвався Андрієм, сказав, що він – теж за культурне дозвілля.

  • Мені це свято – привід побачитись зі своїми, а ще – сказати «дякую» усім домашнім, які терплять мій характер, який змінився після Афганістану. Святкуватиму з родиною. Вдень от лише квіти покладу – вшаную загиблих побратимів, з’їм каші чи що там буде на польовій кухні, послухаю музику та й по всьому.

Отож, відзначення річниці відбулось вже по завершення урочистої ходи у центральному міському парку.

Поруч із пам’ятником воїнам-афганцям, до якого військові також поклали квіти, було розгорнуто невеличку польову кухню та виставку військової техніки. Тут же наливали й фронтові “100 грамів”, хоч дехто з десантників прийшов “під шофе” вже на початок заходів.

   

    

Окрім того, із нагоди свята близько двох десятків учасників бойових дій отримали подяки та відзнаки від Вінницької обласної ради, адміністрації, а також – обласної спілки ветеранів Афганістану. Нагороди вручав Роман Смішний – голова «Вінницького союзу учасників АТО».  Після нагородження розпочалася концертна програма.

Фото Андрія Завертаного та автора

                       

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору