У дитячої бібліотеки ім. Франка на Соборній забирають півприміщення заради музею марки

Вінницьку обласну бібліотеку для дітей ім. Івана Франка по вулиці Соборна, 26, виселяють. Таке оголошення розміщено на сайті бібліотеки.

  • Міська рада вирішила забрати у бібліотеки приміщення у якому розташовані головні відділи, що обслуговують наймолодших наших читачів – дошкільнят та учнів 1-4 класів. Нове, відремонтоване, просторе приміщення у самісінькому центрі Вінниці стало ласим шматком для місцевих ділків. Міська влада, яка позиціонує себе демократичною та європейською, вирішила без будь-яких пояснень та громадських обговорень забрати у бібліотеки майже 300 квадратних метрів площі, якої у бібліотеки і так обмаль, – викладено на сайті бібліотеки.

У повідомленні мовиться, що за 90 років свого існування бібліотека пережила різні часи: від кількох кімнат і туалету на вулиці до просторих читальних залів та інтернету.

У соціальних мережах з’явилося фото звернення-попередження від виконкому міської ради до бібліотеки. У ньому зазначено, що було прийняте рішення (від 27 квітня) продовжити оренду вбудованих приміщень бібліотеки лише до 31 липня. Наступного дня, 1 серпня, приміщення бібліотеки мають бути звільнені.

  • Питання щодо продовження оренди розглядатися не буде у зв’язку з необхідністю використання даного об’єкту оренди для власних потреб територіальної громади м. Вінниці, – вказано в повідомленні.

Конкретні причини відмови в подальшій оренді не вказані.

За словами заступника міського голови Сергія Матусяка,  питання з переселення приміщень бібліотеки для дітей імені Франка не нове і не виникло спонтанно.

  • Ми з цього приводу давно проводимо консультації. І я не ставив би питання про звільнення приміщення бібліотекою чи про її закриття. Я говорив би про можливість розширення Музею української  марки і переміщення бібліотеки Франка в інше приміщення, – каже Сергій Матусяк.

На сайті міської ради про терміни оренди зазначено, що для обласної бібліотеки для дітей ім. І.Я.Франка по вулиці Соборна,24 (297,5 кв. м), оренда тривала з 9 травня 2014 року по 9 квітня 2017 року.

  • У зв’язку з тим, що до кінця неузгоджене питання переміщення бібліотеки Франка, виконком продовжив користування приміщенням ще на три місяці, – каже Сергій Матусяк.

Загалом бібліотека розміщується в двох будинках. І на тому ж сайті міськраді вказано, що  оренда приміщень бібліотеки вже по вулиці Соборна,26  (376,1 кв. м), діє з 11 березня 2016 року по  6 січня 2019 року. Тобто «переміщення» стосується лише частини бібліотеки площею 300 квадратних метрів, решта приміщення – 376,1 кв. м – залишиться в користуванні книгосховища.

Нині Музей української марки імені Якова Балабана, що знаходиться по вулиці Соборна, 26, розмішений на першому поверсі бібліотеки імені Франка. Його відкрили у вересні минулого року.

Єдиний музей української марки відкрив у Вінниці американець з місцевим корінням

  • Це зовсім маленька частина колекції, що знаходиться в США. І ми маємо надію, що після того, як будуть достатньо облаштовані необхідні приміщення, колекція повернеться на Батьківщину, Україну. І в країні, у Вінниці, буде перший і найкращий музей української марки, – каже Сергій Матусяк.

Також Сергій Матусяк висловив сподівання, що в облраді та облдержадміністрації працюють над питанням переміщення бібліотеки.

За словами заступниці директора департаменту культури і мистецтв облдержадміністрації Валентини Троян, питання вивчається, адже інформацію вони отримали тільки вчора. У департаменті також планують писати листи на міського голову, аби відстояти приміщення бібліотеки.

  • Обласна влада намагається втримати приміщення бібліотеки в якому вона знаходиться з 1944 року. Просто виселити дітей невідомо куди: чи на вулицю, чи на окраїну – це неповага ні до батьків, ні до дітей. А для чого місту було називати трамвайну зупинку імені обласної дитячої бібліотеки імені Франка? Логіки немає, – каже Валентина Троян.

Після опублікування у Фейсбук документів про рішення міськради в інтернет спільноті розгорівся скандал. Через соцмережі уже збирають акцію на підтримку дитячої бібліотеки імені Франка. У середу, 10 травня, о 15.00 просять прийти усіх небайдужих школярів із книжками до міської ради.

Автор: Валерія Жовтун

Поділитись публікацією
Вгору