У дитячої бібліотеки Франка буде нове і ще краще приміщення?

Обласній бібліотеці для дітей імені Франка, що по вулиці Соборній обласна та міська влада підшукує нове приміщення. Воно для зручності також має бути в центрі міста. 

За інформацією сайту Вінницької облради, 17 травня відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань освіти, культури, сім’ї та молоді, спорту і туризму, духовності та історичної спадщини. Під час засідання розглянули звернення щодо приміщення обласної бібліотеки для дітей імені Франка. У тому числі це був лист від дирекції бібліотеки.

Однак про те, що мало відбутися засідання комісії їх ніхто не повідомив. За словами директорки обласної бібліотеки для дітей імені Франка Тетяни Мрищук, про засідання нічого не знала і нікого з представників бібліотеки там не було.

  • Мені сказав начальник (управління культури. – Ред.), що десь в розмові на нараді заступник голови облдержадміністрації Івасюк казав, що приміщення знайдене і від нього всі будуть у захваті. Воно в центрі міста, але що це за приміщення я не знаю. Що вже буде та дай Бог, щоб це вже була б обласна комунальна власність, – каже Тетяна Мрищук.

Про зустріч з міською та обласною владою анонсовану на цьому тижні ще під час акції протесту 10 травня, пані Мрищук також не знає чи та відбулася.

Круглий стіл замість пікету: чиновники домовилися з бібліотекарями дитячого книгосховища

За словами очільниці постійної комісії з питань культури облради, депутатки Людмили Станіславенко, триває конструктивна планова робота з пошуку нового приміщення для дитячої бібліотеки.  Про закриття бібліотеки не мовиться, лише про її перенесення. Навпаки, бібліотеці запропонують ще краще приміщення.

  • Головною умовою було те, що це має бути аналогічне приміщення, зручне, в центрі міста. І я навіть впевнена, що воно буде краще, ніж є зараз. Міська рада погодилася виділити кошти на сучасний, гарний ремонт цього приміщення. Міська рада також приєдналася до його пошуку. Дмитро Івасюк, який був присутній на комісії, пообіцяв, що це місце буде зручне для людей з інвалідністю, чого не було у старому приміщенні. Головний меседж – поки не буде знайдено гарного аналогічного приміщення – бібліотека знаходитиметься там, де вона є зараз. Було декілька варіантів. Сьогодні, я так розумію, тривають перемовини з тими людьми, які є користувачами тих приміщень. Конкретних адрес названо не було, але йшлося про вулицю Соборну, можливо, 20-50 метрів від неї. Головне, щоб питання ніби про закриття бібліотеки більше не політизувалося, – каже Людмила Станіславенко.

Пані Станіславенко припускає, що в терміни з переїздом бібліотеки до 31 липня можуть не вкластися, адже ремонт нового приміщення має бути зроблений якісно. Натомість проблем з продовження терміну оренди на місяць-другий на період ремонту не повинно виникнути.

Фото s1.studway.com.ua, Андрія Завертаного

Автор: Валерія Жовтун

Поділитись публікацією
Вгору