У День родини вінничани дебатуватимуть про цивільний шлюб і гендерну рівність

У понеділок, 15 травня, в обласній бібліотеці ім. Тімірязєва відбудеться захід «Сім’я у контексті гендерної політики України». Подія приурочена до Міжнародного дня сім’ї, який у світі відзначають з 1993 року.

Відтоді щороку на проблеми, що виникають у сім’ях все більше звертають увагу. Тому представники молодіжних, громадських, правових та релігійних організацій зберуться для обговорення актуальних викликів у родинах.

  • Будучи одним із основних інститутів суспільства, першою сходинкою соціалізації людини, сім’я розвивається та видозмінюється разом із навколишнім світом. Вона по-своєму реагує на вимоги часу, відповідаючи на громадські потреби, і сама формує їх. Сім’я завжди вважалася основою для визначення багатьох людських цінностей, культури та історичної спадкоємності поколінь, чинником стабільності та розвитку, – анонсують захід організатори.

Змінюються часи, ставлення і люди. Це стосується і стосунків у сім’ях. Зокрема, за минулі роки значну увагу приділяють гендерному питанню в родинах.  За словами очільниці ГО «Вісь» Світлани Дубини, тем для обговорень є чимало.

  • Буду говорити про гендерність, про репродуктивність, про насильство в сім’ї. Про те, що права людини вищі за деякі псевдотрадиційні висловлювання, приміром, жінка з ребра, жінка – обслуговуючий персонал, – каже Світлана Дубина.

Окрім активних дискусій на гостей та учасників заходу чекають:  вистава «Домогосподарочка» від соціального театру Вінницького технічного коледжу та відкриті дебати між двома студентськими командами «Цивільний шлюб: переваги та недоліки».

Тематика заходу: 

  1. «Сім’я як основа суспільства» – Галина ЛЕВИЦЬКА, начальниця міського відділу реєстрації актів цивільного стану.
  2. «Таїнство вінчання» – отець АНДРІЙ, священик.
  3. «Шлюбний договір: особливості укладення та виконання» – Наталія ВІТОВА, начальниця відділу систематизації законодавства, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області.
  4. «Гендерні стереотипи і сім’я» – Світлана ДУБИНА, голова ГО «Вісь».
  5. «Медіація в сімейних спорах» – Марія МОТИЛЮК, керівник Подільського центру медіації.

За словами Світлани Дубини, враховуючи список спікерів дискусія обіцяє бути палкою.

На захід запрошуються всіх охочі. Початок 15:30, сектор правової інформації (філія бібліотеки, вул. Соборна, 70, ІІІ поверх) Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва.

Фото pyrozhenko.com

Позначки: , , , , , , , ,

Автор: Валерія Жовтун

Поділитись публікацією