У День пам’яті померлих від СНІДу: конкурс малюнків, експрес-тести та лампадкова хода

У неділю, 21 травня, у Вінниці відбудуться тематичні заходи, приурочені до Дня пам’яті померлих від СНІДу. У них візьмуть участь школярі, студенти, а також усі охочі. Протягом дня можна буде пройти швидкий тест на ВІЛ-інфекцію та долучитися до щорічної лампадкової ходи.

Зранку, з 10:00 до 12:00, делеговані учні місцевих шкіл візьмуть участь у тематичному конкурсі малюнка на асфальті. Малюватимуть біля Літнього театру в Центральному міському парку.  Про це розповів соціальний працівник обласного Центру профілактики та боротьби зі СНІДом В’ячеслав Бурковський.

  • Усі діти отримають солодкі подарунки, а хто посяде призові місця – ще також цінні призи. Наприклад, у минулому році дарували флешки. А от після конкурсу і до самого вечора – до початку свічкової ходи – можна буде пройти швидкий тест на ВІЛ і дізнатися результат за 15 хвилин, – каже В’ячеслав Бурковський.
  • Не бійся, перевірся: у Вінниці тестуватимуть на ВІЛ безкоштовно

Лампадкова хода в пам’ять померлих від СНІДу розпочнеться о 20:00. За словами В’ячеслава Бурковського,  студенти від Літнього театру пройдуться вулицею Соборною до Вежі. Вони нестимуть 10-метровий квілт, на якому вишиті імена усіх вінничан померлих від СНІДу. У цьому році квілт доповнили близько сотнею імен померлих в області.

А вже на Європейській площі учасники акції із запалених лампадок викладуть символ боротьби зі СНІДом – червону стрічку. Організатори кажуть, що до такої акції може приєднатися будь-хто.

Фото dniprograd.org, udau.edu.ua

Автор: Валерія Жовтун

Поділитись публікацією
Вгору