× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

У 2018 році на Вінниччині створено майже 3000 нових робочих місць

Вінниччина нарощує інвестиційну привабливість у галузі промисловості. У минулому році в області реалізували майже 40 інвестиційних проектів, а наразі запланували ще 60.

Про це повідомив Андрій Гижко, перший заступник голови Вінницької облдержадміністрації, під час засідання колегії «Про підсумки соціально-економічного розвитку області за 2018 рік».

Він наголосив, що Вінниччина має багатогалузевий промисловий комплекс. Про це свідчить те, що станом на 1 січня 2019 року в області було зайнято понад 56 тисяч працівників, а середня заробітна плата в промисловості дорівнювала 9083 гривні, що на 30,7% більше, ніж у 2017 році.

Також, зі слів Андрія Гижка, промисловість Вінниччини забезпечує п’яту частину надходжень до Державного бюджету, а також 7,9% надходжень – до Зведеного бюджету області.

Зокрема у структурі промислового виробництва на Вінниччині переважає харчова промисловість (64,3%) та енергетика (18,2%), а найменше – легка промисловість (0,8%).

Заступник голови ОДА зазначив, що Вінниччина стає більш привабливою для інвесторів у галузі промисловості. Так, у 2018 році на території області реалізували 34 проекти на загальну суму 4,54 мільярди гривень, в результаті чого було створено 2995 нових робочих місць.

Нагадаємо, що минулого року Вінниччина планувала залучити 7,5 мільярдів інвестицій і 6 тисяч робочих місць.

Найбільше в 2018 році інвестиційних проектів реалізували у харчовій та переробній промисловості: 16 на загальну суму 2 мільярди 250 мільйонів гривень (1055 нових робочих місць). Другим за кількістю реалізованих інвестиційних проектів став сегмент альтернативної енергетики: сім проектів за 849 мільйонів гривень (35 нових робочих місць). Третє місце зайняла машинобудівна галузь: три проекти за 350 мільйонів гривень (1500 нових робочих місць). У добувній промисловості минулого року створили лише один проект за 9 мільйонів гривень (45 нових робочих місць), а в інших галузях  – шість проектів за 113 мільйонів гривень (60 нових робочих місць).

Серед найбільших інвестиційних проектів у 2018 році Андрій Гижко виділив такі:
1) продовження реалізації спільного проекту у співпраці з компанією DELPHI (Електронні системи);
2) запуск біогазового комплексу для виробництва електроенергії на повну потужність – 20 мегават на годину;
3) будівництво комплексу заводів з поглибленої переробки кукурудзи в місті Гнівань Тиврівського району;
4) будівництво заводу з виробництва спортивного спорядження для зимових видів спорту;
5) будівництво заводу «Дакса Бунге Україна» з переробки кукурудзи в селі Демківка Тростянецького району;
6) введення в дію заводу з виробництва сонячних панелей;
7) введення в експлуатацію другої черги заводу «Українська паливна компанія».

– Найбільше інвестиційних проектів у промисловості в минулому році було реалізовано у місті Вінниця, Ладижині та Піщанському районі, – зазначив Андрій Гижко. – У 2019 році ми очікуємо, що буде реалізовано у Липовецькому районі 7 проектів, у Тиврівському районі – 4, в Хмільницькому районі – 4, в Місті Вінниця – 7. Разом з тим жодного інвестиційного проекту в промисловості у 2019 році не заплановано в Жмеринському, Козятинському, Теплицькому, Шаргородському районах, хоча зазначені адміністративні території мають всі для цього можливості. Це ставить ряд викликів перед керівниками цих адміністративних одиниць.

Також чиновник зазначив, що на Вінниччині у 2019-2020 роках планують реалізувати 58 інвестиційних проектів на загальну суму 8,5 мільярдів гривень.

Фото автора

Автор: Катерина Дядюк

Поділитись публікацією
Вгору