× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

“Тимчасова Євростолиця”: як у Вінниці люди з усієї країни святкують День Європи. ФОТОРЕПОРТАЖ

Декілька різних сцен, багато музики, мистецтва та звичайно, тисячі селфі біля різноманітних фотозон, локацій та людей.

День Європи у Вінниці цього року святкують мастштабно, попри прогнозовані дощі в центрі міста – тисячі людей, які із розглядають все навколо, фотографуються та їдять.

Читайте також: Грандіозна мотоколона, ЄвроСоборна та приїзд Порошенка і Гройсмана: у Вінниці почалося святкування Дня Європи. ФОТОРЕПОРТАЖ

Сьогодні, розваги та цікавинки для себе можуть знайти як дорослі, так і діти. Локації розташовані зручно, немає сильної плутатини, та що важливо – їх в міру. Якщо порівнювати з минулим роком, то відсутні великі скупчення людей поруч з різними локаціями, які зливаються в одну. Менше хаосу, більше простору та логічного розташування. Можливо, причина в тому, що всі “смачні” локації розташувалися в Центральному парку на Vinnytsia Food Fest.

  Майдан Небесної Сотні

Тут зібралися всі ті, хто любить традиційне українське мистецтво. Навколо фонтану розташувалися столи, де вишивальниці з різних регіонів Вінниччини демонструють свої роботи, а деякі навіть показують як працюють. Жіночки спілкуються між собою, діляться враженнями та залюбки розповідають зацікаленим вінничанам про той чи інший виріб. Пробують вишивати навіть діти.

Читайте також: “Небо Європи”: у Вінниці встановили рекорд України з наймасовішого танцю. ФОТОРЕПОРТАЖ

  • Вона ніколи раніше не вишивала, я навіть не думала що вона вміє голку тримати, а тут взяла і щось там пробує, – каже одна із вишивальниць про свою внучку.

Її сусідка майстриня із Іллінецького району розповідає, що дуже любить вишивати рушники, а особливо Шевченка.

  • В мене є цілий альбом із роботами присвяченими Шевченку. Тут я просто демонструю свої роботи, але якщо хтось захоче купити, то можу і продати.

Особливо великих натовпів людей тут нема – переважно на цій локації гуляє старше покоління або цілі сім’ї. На сцені прикрашеній рушниками біля “Вінтери” виступають народні колективи.

  • Дивися, це наше українське, бачиш, – каже мама маленькому синові.

Окрім вишивальниць можна побачити старовинні строї, які надав із своїх фондів краєзнавчий музей.

Соборна

Вздовж головної вулиці міста, яка сьогодні перекрита для рузу транспорту, розташувалися одні із постійних символів Днів Європи у Вінниці – живі фігури. Хлопці та дівчата стримано фотографуються з кожним охочим, а деякі навіть показують акробатичні трюки.

Саме «срібний дзеркальний акробат» зібрав навколо себе найбільшу кількість фанатів і охочих сфотографуватися. Хлопець впродовж декількох годин не припиняв виконувати акробатичні трюки, а його руки від навантаження навіть дещо почервоніли.

Загалом вздовж Соборної можна побачити виставку електрокарів, фотозони із краєвидами різних країн та намети з представниками посольства Польщі та Молдови.

Поляки, наприклад, влаштували власний концерт. Тут можна було почути польсько-українську Червону руту та багато інших пісень. Представниця Свєнтокшинського воєводства розповіла, що для них вже традиція щороку приїздити до Вінниці.

  • Це наші спеціальні гості музиканти, полький гурт. Ми приїздимо на День Європи до Вінниці щороку, адже Кельце місто-побратим Вінниці. Нам дуже подобається загальна атмосфера у цей день та щирі вінницькі люди.

На підтвердження цього польські музиканти мило танцювали із вінницькими жінками та навіть трішки фліртували.

Окрім цього, можна побачити виставку кавових картин художниці Анни Джуринської.

На Соборній загалом розташувалося три сцени, на яких виступають різноманітні колективи. Подекуди джаз та класика перемішується із сучасними композиціями, створюючи певний шум. Адже на кількох сценах події відбуваються водночас. Діти танцюють, через декілька метрів грає оркестр, а неподалік чути українські пісні.

Однією із нових цікавих локацій на Дні Європи є прикрашені квітами музичні інструменти, а також «музичні» стенди, де можна прочитати історію джазу.

Майдан Незалежності

На майдані Незалежності біля мушлі традиційно працює  VinBookFest.Тут працівники бібліотек проводять різноманітні майстер-класи для дітей , а також демонструють різну літературу.

Тут багато дітей, які залюбки роблять власноруч вироби із паперу, картону та інших матеріалів. Марійка, вперше робить їжачка з паперу.

  • Я роблю їжачка із старих книг і мені взагалі дуже подобається все. День Європи – це такий день, коли можна багато творчих штук зробити. Я прийшла із сестричкою і ще планую походити десь.

На головній сцені незабаром виступить Христина Соловій.

Площа Європейська

На площі Європейській панує «студенська атмосфера». Тут студенти всіх вінницьких вузів демонструють звої здобутки, знання, навички і таланти. Багато волонтерів роздають флаєри, аби перехожі більше  дізналися про їхній навчальний заклад або навіть вступили до нього.

На сцені триває фестиваль «Студентська весна», а вже скоро тут виступлять учасники «Ліги сміху».

Інше

На кожному кроці сьогодні у місті можна зустріти байкерів. А їхні «залізні коні» розташувалися орієнтовно від міської ради до Ліверпуля. Близько 300-400 байкерів завітали в центр міста.

  • Ми з Одеси, в нас тут зльот байкерський і ми приїхали сюди мотоколоною, людей порадувати своїм виглядом. Нам дуже подобається День Європи, єдине, що політизовано, а так все добре. Якщо б це не було політизовано, то це було би щиро. Взагалі люди постійно підходять до нас фотографуються на байках та розпитують скільки коштує, скільки «пре», скільки «жере». А жінки запитують де тут телевізор, – розповідає Олександр із Одеси

  • Люди говорять дякую, що ви приїхали, бо підіймаєте настрій. Це всюди так, і в нас, і в Європі, де ми вже побували. Я просто в нас ще не так розвинута культура, як там. Там багато двоколісного транспорту. Нас з Одеси приїхало десь 20 осіб, не всі хочуть їхати, бо доріг ж немає, зробіть дорогу і ми будемо приїздити до вас частіше. А як можна приїхати на мотоциклі вартість 20000 доларів по таких дорогах, – додає Анатолій, якого називають “Сєдой”.

Ліверпуль

На площі Ліверпуль сьогодні малолюдно. Навіть розрекламовані волинщики з їхніми ірландськими мотивами та автентикою не розворушили людей, так як і вірші Шекспіра в оригіналі та з перекладом. Можливо, ближче до вечора ця локація стане активнішою, але наразі найменше зацікавлених людей саме тут.

Цікаво, що волонщики виступали якраз тоді, коли мотоколона рушила в сторону Центрального моста. Ірландські мотиви під звуки українських моторів звучали досить оригінально.

Загалом у місті панує святкова атмосфера, натовпи людей повільно рухаються вулицями, іноді біля зіркових гостей утворюються натовпи, аби сфотографуватися.

Що ще сьогодні відбуватиметься у Вінниці – читайте у детальній програмі святкування на Vежі. 

Фото Андрія Завертаного

 

 

Автор: Марина Однорог

Поділитись публікацією
Вгору