Тяжилівське озеро «обросло» доріжками, лавочками та ліхтарями. ФОТО

Озеро, що біля автостанції «Східна», почали облаштовувати ще кілька місяців тому. Як повідомляє міськрада – роботи майже завершені. Залишилося лише зробити велодоріжку та довстановлювати лавочки.

  • Уже заасфальтовано тротуар до озера та до зони відпочинку, покладено плитку, відремонтовано пірс, – каже директор департаменту комунального господарства та благоустрою міської ради Володимир Ніценко. – Встановлено 14 опор освітлення з енергозберігаючими лампочками. Також біля озера встановлено дитячий майданчик з  ігровим комплексом «Башта», гойдалкою-балансиром та іншими ігровими елементами.

Загалом облаштування Тяжилівського озера обійшлося в понад мільйон гривень. Нині тут можна побачити чотири пляжні вішалки, понад десяток опор з освіленням, дитячий майданчик з трьома елементами, поруч якого чотири лавки з урнами, а ще три знаходиться в іншому місці, де одна із урн уже “постраждала”.

Уранці тут дуже мало людей. Найбільше – надвечір. Про це Vежі розповів дід Михайло, який разом з дружиною щоранку  ходить купатися до озера. І одразу бідкається, що рибалки виловлюють рибу, яку місцеві жителі запускали для того, щоб озеро залишалося чистим.

“Восени приїдемо на уху”: у відновлене Тяжилівське озеро сьогодні запустили першу рибу. ФОТО

  • Я не з Тяжилова, але це озеро знаю з 60-х, – каже 80-річний Михайло. – Воно таке захламлене було. Пам’ятаю, як прибігав сюди купатися. А після того як Південний Буг неприємно змінився стали сюди ходити.

Михайло говорить, що спеціально люди запускали білий амур, який з’їдає водорості, тому і вода в озері чистіша.

  • Прийшов “на халяву” спіймати рибку, – ділиться роздумами Михайло. – Та якщо вже хочеш посидіти з вудочкою, то без гачка.

  • А он вони сидять, – показує по обидва боки озера дружина Михайла, де сидять з вудками четверо рибалок.

А от «поодинокий» рибалка наловив до 8:30 у пакет рибин і дивується, для чого ж тоді озеро, якщо в ньому не можна ловити рибу. Представлятися він не захотів, але розповів, що вперше приїхав до озера, аби подивитися чи можна тут рибалити.

  • Мілку рибу, карасиків, викидаю, – каже рибалка і додає. – Та й озеро чисте не від того, що в ньому водиться риба. Крім того, запустила рибу міська влада, а місцеві жителі, як я розумію, трохи додали, щоб її потім потроху виловлювати.

Однак ще під час розмови рибалка починає збиратися додому, а  ще троє на іншому березі водойми продовжили ловити рибу.

Автор: Валерія Жовтун

Поділитись публікацією

Інші новини

Вгору