× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

“Цирк на дроті”: в реєстрі виборців відзначають некомпетентність членів ДВК у Вінниці

Члени дільничних виборчих комісій у Вінниці погано підготовлені до роботи і не можуть коректно працювати зі списками виборців, через що на дільницях виникають непорозуміння між членами ДВК та виборцями. 

Про це сьогодні, 31 березня під час прес-конференції у Вінницькому прес-клубі розповів начальник відділу ведення державного реєстру виборців у Вінниці Анатолій Синявський. За словами Синявського, сьогодні в реєстр телефонує дуже багато людей, які не можуть знайти себе у списках. “Це все через низьку кваліфікацію працівників ДВК, вони просто не можуть працювати зі списками виборців”, – говорить начальник відділу.

За його словами, багатьом виборцям на дільницях відмовляють у видачі бюлетеню, через те, що не можуть знайти їхніх прізвищ у списку. Однак вони у списках присутні, просто члени ДВК не знають, де саме в списках шукати цих людей.

Окрім того, за словами Синявського, ситуація посилюється ще й через надто велику кількість людей, які змінили місце голосування і тепер голосують у Вінниці. Передусім це спровоковано великою кількістю внутрішньо-переміщених осіб, які наразу мешкають в нашому місті. Відповідаючи на запитання, чому з року в рік українці відчувають постійні проблеми зі знаходженням себе у списках виборців, Анатолій Синявський зазначив, що підвалини цієї проблеми були закладені ще в 2006-2007 роках.

– Відділи державного реєстру були створені 1 жовтня 2007 року. В основу нових списків лягли списки, сформовані в 2005-2007 роках. Однак на позачергових парламентських виборах 2207-го року ми стикнулися з величезними невідповідностями: в списках були цілі “фантомні” будинки, “кратні” виборці, зареєстровані в кількох місцях одночасно, – пояснює Синявський.

За його словами, такі невідповідності інколи складали до 40% від усього списку виборців. Для уточнення списків МВС та РАЦС мали подати зміни, які відбулися у період між 2006 та 2007 роком, однак таких уточнень вони не надали. Відповідно в списках утворилася ціла “прірва”, в яку потрапили померлі люди, а також ті українці, які в цей період досягли повноліття.

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору