× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Цього року відновлять понад 50 кілометрів траси на Хмельницький та більше 20 кілометрів – в бік Молдови

Вчора, 29 травня, з робочою поїздкою на Вінниччину завітав в. о. голови Державного агентства автомобільних доріг України Славомір Новак. Його мета – проінспектувати роботи на ділянці дороги М-12 «Стрий – Тернопіль – Кропивницький – Знам’янка», яка входить до проекту «GoHighway». 

Автомобільний шлях М-12 є частиною транснаціонального транспортного коридору  «GoHighway», що поєднуватиме чорноморські порти Одеси та Миколаєва з польським містом Гданськ на Балтійському морі.  Наразі протяжність зазначеної дороги у Вінницькій області 185,4 км.

За словами начальника Служби автомобільних доріг у Вінницькій області Ігоря Корольчука, ще у 2017 році було відремонтовано 31 км автошляху М – 12, натомість на 2018 рік заплановано відновлення 53,4 км траси. На сьогодні вже розпочато роботи від границі Вінницького району до межі з Хмельницькою областю на ділянках в районах сіл Лукашівка, Літинські Хутори, Дьяківці та в м. Літин.

На зазначених об’єктах триває влаштування вирівнюючих шарів та верхнього шару щебенево-мастичного асфальтобетону, який є більш стійким. Натомість, на окремих ділянках буде влаштовано шар регенерації для підвищення несучої здатності полотна. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №60, на поточний середній ремонт автомобільної дороги М-12 (окремими ділянками) виділено 1,2 млрд грн.

Також триватимуть ремонтні роботи на автомобільній дорозі М – 21 «Виступовичі – Житомир – Могилів-Подільський», що входить до складу міжнародного транспортного коридору Е – 583 та є основною артерією, яка з’єднує Україну з Республікою Молдова. Протягом 2016 – 2017 рр. було проведено ремонт автодороги сумарною протяжністю 43,6 км. На 2018 рік заплановано відремонтувати ще 22,9 км траси. На сьогодні вже ремонтується 4 ділянки. Крім цього, на зазначеній дорозі буде відремонтовано міст через річку Гнилоп’ять у Козятинському р-ні, а також заплановано проектування нових мостів на території області.

Читайте також: 5 кілометрів за два місяці: на Вінниччині почали ремонт чергової ділянки GO Highway. ВІДЕО

За словами Славоміра Новака, Вінниччина є однією з найкращих областей не лише з погляду розбудови дорожньої інфраструктури, але й стосовно співпраці керівництва області зі Службою автомобільних доріг. Посадовець також зауважив, що усі дороги, які на сьогодні будуються  та ремонтуються в Україні, вирізнятимуться якістю та більш тривалим терміном експлуатації,  на відміну від тих автошляхів, які ремонтувалися раніше.

 

 – Цьогоріч у договорах, які ми підписуємо з підрядними організаціями, обов’язково зазначається, що гарантія на середній ремонт доріг становить 5 років, натомість на капітальний ремонт – 10 років. Раніше цей термін становив лише рік, максимум – три роки. На Вінниччині ми бачимо жорсткий контроль якості, що також є нашим принциповим підходом, який передбачає особисту відповідальність кожного учасника, що має відношення до ремонту доріг, – сказав Новак. 

Читайте також: Автобан Go Highway, що проляже через Вінницю, буде платним?

За інформацією Вінницької ОДА

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору