× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Цього року почнуть реконструювати садибу Коцюбинського та історичний будинок гімназії на Монастирській

У 2019 році у Вінниці розпочнеться реставрація садиби Коцюбинського та історичного будинку гімназії по вулиці Монастирській.

Як повідомляє Вінницька міська рада, “вже наприкінці весни у Вінниці розпочнуться роботи з реставрації пам’ятки архітектури національного значення «Садиба письменника і громадського діяча М. М. Коцюбинського». Тут не лише буде реставровано сам будинок, де жив письменник, а й осучаснено експозицію. Розпочнеться реставрація й колишнього будинку гімназії по вулиці Монастирській,4, що зведений у 1912 році. Зараз там розташований Вінницький технічний ліцей. Також в цьому році будуть виготовляти проектно-кошторисну документацію на реставрацію пам’ятки архітектури місцевого значення «Житловий будинок залізничників».

На фейсбук-сторінці Вінницької міської ради повідомляється, що “орієнтовно у другій половині травня розпочнеться І етап реставрації пам’ятки історії національного значення «Садиба письменника і громадського діяча М. М. Коцюбинського», що по вулиці І. Бевза, 15. Планується реставрувати будинок, у якому жив М. Коцюбинський: відремонтувати та утеплити дах, відремонтувати підлогу, замінити вікна, вони, до речі, будуть дерев’яними, щоб максимально зберегти автентичний вигляд будівлі, буде зроблена сучасна система опалення.
Використовуватимуться технології, які допоможуть зберегти автентичний зовнішній вигляд будівлі. Проведуть і внутрішні реставраційні роботи. А в подальшому планується реставрувати комору та сторожку.

Також в цьому році заплановано роботи з виготовлення проектної документації на реставрацію пам’ятки архітектури місцевого значення «Житловий будинок залізничників» по вул. Замостянській, 27. Це стане першим кроком до майбутньої реконструкції пам’ятки. Об’єкт розташований по вулиці Замостянській, 27. Житловий будинок на розі проспекту Коцюбинського та вулиці Замостянської є одним із найважливіших містобудівних акцентів цього району.

Будуть проводитись і реставраційні роботи історичного будинку гімназії по вулиці Монастирській,4, де зараз розташований Вінницький технічний ліцей. Будівля була зведена у 1912 році для першої головної гімназії міста в південній частині «Мурів». Тут діяли одночасно жіноча та чоловіча гімназії. З 2 лютого по 6 березня 1919 р. у приміщенні розташовувалось Міністерство освіти УНР, оскільки в цей час у Вінниці зупинилась Директорія. Пізніше тут працювали різні навчальні заклади (двокласне початкове училище, Вінницький інститут народної освіти, Український педагогічний технікум ім. І. Франка, Інститут соціального виховання (з 1933 р. педагогічний інститут, з 1935 – учительський), школа, курси тощо. 1 вересня 1993 р. тут з’являється Україно-американський ліцей, який згодом був реорганізований у Вінницький технічний ліцей.

Щодо реставрації, то передбачено термомодернізацію будівлі, яка має три поверхи. Роботи планують розпочати в цьому році. Планується утеплити фасад, цоколь, облаштувати водовідведення дощових вод тощо.

Автор: Vежа

Адміністрація сайту

Поділитись публікацією
Вгору