× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

“Це реально чума”: вінницькі активісти оголосили “війну” рекламі наркотиків на стінах. ФОТО

Вінницькі активісти, поліцейські та навіть депутати вирішили спільно боротися проти розповсюдження реклами наркотиків, якої все більше з’являється в місті.

Відтак сьогодні, 28 січня представники Муніципальної та національної поліції, департаменту освіти та медичних установ, які лікують наркозалежних, а також представники молодіжних та спортивних організацій зібралися сьогодні в хабі “Місто Змістів”, аби скоординувати свої дії та взагалі зрозуміти, як можна ефективно з цим боротися.

Ідется передусім про написи на стінах міських будівель, в яких рекламують телеграм-канали, через які продаються майже будь-які наркотики по всій країні, в т.ч. у Вінниці. Останнім часом їх стає особливо багато в нашому місті, а відтак і молоді, яка намагається придбати за їхньою допомогою небезпечні наркотики, шукаючи в дворах і будинках “закладки”, зроблені наркодилерами.

 

“Це реально чума”

Ірина Баранович з “Вінницької європейської стратегії”, яка й ініціювала круглий стіл, переконана, що така реклама наркотиків націлена передусім на підлітків та дітей. “У мене дитина питала, що це за написи. А інші діти самі пояснюють батькам, про що йдеться. Це все дуже поширено”, – вважає Баранович.

Присутній за столом депутат Роман Адронійчук у свою чергу запропонував залучати до боротьби з такими написами… бабусь, які проживають в багатоповерхівках.

 – Це “стражі порядку”, котрі завжди на місці та бачать все, що відбувається. Саме вони зможуть оперативно повідомити про появу нових написів на стінах.

Саме з написами вирішили боротися передусім, шляхом їхнього замальовування. При тому не просто сірими чи білими прямокутниками, а якимись арт-об’єктами. Окрім того в поліцейських попросили активніше ловити саме “трафаретчиків” та публікувати їхні фото в Мережі, як це було під час випадків вандалізму щодо “помаранчевих хлопчиків” біля пішохідних переходів.

Учасники круглого столу вважають, що “дотягнутися” до виробників наркотиків та їхніх дилерів значно складніше, ніж до тих, хто малює рекламу “наркотичних” телеграм-каналів. Тому також ініціюватимуть зміни в законодавство, аби поширення таких написів прирівнювалося до розповсюдження наркотиків і каралося реальними тюремними термінами.

 

Кількість звернень від батьків про наркозалежність дітей зросла втричі

Представниця наркодиспансеру під час круглого столу заявила, що в останній рік кількість звернень від батьків, чиї діти-підлітки вживають подібні синтетичні наркотики збільшилася приблизно втричі.

– Наш заклад, взагалі-то, займається людьми віком від 18 років, але в такій ситуації ми не можемо залишити без допомоги цих дітей.

Вона у свою чергу запропонувала також проводити широку просвітницьку діяльність по школах та вишах, де показувати відповідні фільми та розвіювати міфи про наркотики. “Бо багато людей думає, що до наркотиків не можна звикнути з першого разу, або вважають, що наркотики допомагають відомим людям досягти кар’єрних висот”.

 

Кіберспротив та боротьба в офлайні

Як зазначив новий президент ФК “Нива” Дмитро Рогозюк, він разом з активістами вивчили механізм та “ланцюжок”, як працюють наркодилери, котрі торгують наркотиками через Телеграм. За його словами, усі ланки – не знайомі між собою, тож упіймавши “трафаретчика”, вийти на виробника продукції – майже нереально.

Відтак під час круглого столу серед іншого вирішили створити групу, яка буде масово скаржитися на відомі телеграм-канали, що поширюють наркотики, в адміністрацію Telegram. Як показує практика, це досить дієвий спосіб: після масових скарг канали блокують досить оперативно. А відтак і всі ті “рекламні” написи втрачають сенс.

Проте крім “кібер-протидії” також вирішили боротися з рекламою наркотиків в офлайні. На завершення круглого столу, в усіх його учасників взяли контакти, аби невдовзі організувати “флешмоб”, під час якого зафарбувати максимальну кількість написів на стінах будинків. Попри те, що це формально можна розцінювати як порушення правил благоустрою, муніципальна поліція обіцяла не протидіяти такі боротьбі з поширенням наркотиків у Вінниці.

Фото Андрія Завертаного

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору