× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

“Це не сало – це шедевр”: у Вінниці депутати готували суп, паштет і сало, щоб допомогти дитині. ФОТОРЕПОРТАЖ

Не кожного дня куштуєш гарбузовий суп, паштет і намазанки від депутатів та чиновників, однак сьогодні, 5 грудня, у вінничан була така можливість. На “Депутатській кухні” не лише готували смаколики, а й збирали кошти для допомоги 16-річному хлопцю. 

Такий кулінарний благодійний захід за участі депутатів відбувається у Вінниці вже третій рік поспіль. Цього року обранці народу не лише демонстрували свій хист до приготування страв, а й закликали допомогти Миколі Марчишину – минулого року на дитячому майданчику на хлопця впала металева конструкція, тепер він прикутий до ліжка, не бачить на ліве око, частково втратив пам’ять.

Депутатка вінницької обласної ради Людмила Станіславенко запросила своїх колег приєднатися до благодійної “Депутатської кухні”, яка відбувалась у приміщенні торгово-промислової палати. Компанію їй склали заступник голови Вінницької ОДА Олександр Крученюк, депутатка обласної ради Жанна Дмитренко, а згодом до них приєдналась ще депутатка міської ради Світлана Ярова.

 

Розпочали з приготування закуски – “противірусних” намазанок з горіхами, салом, часником, аджикою. Навколо столу одразу зібрались глядачі – переважно учасники та покупці фестивалю виробів ручної роботи “Душею створена краса”, який проходить у тому ж приміщенні.

– Дивіться, яка гарна намазанка! Їв би ложкою, – похвалився Олександр Крученюк своєю стравою. – Але скажу, що взагалі хліб має бути тоншим, ніж намазанка – так смачніше.

 

Поки він разом з Людмилою Станіславенко пригощав відвідувачів, Жанна Дмитренко встигла почистити часник та написати вірш, присвячений заходу.

– Щоб ви розуміли, то Жанна Віталіївна написала цей вірш буквально за 10 хвилин, – розповіла Людмила Станіславенко.

– За п’ять, – одразу виправила Жанна Дмитренко.

 

Загалом за майже годину депутатка встигла написати п’ять віршів та викликала оплески відвідувачів. Розповідає, що готувати любить і влітку до неї з’їжджаються всі онуки, а тому її відпустки проходять на кухні.

–  Я не тільки вірші пишу. У мого одного сина одинадцятеро дітей, в іншого – три, правнуки вже теж є. Коли вони приїжджають влітку, то всі мої відпустки, вже 20 років, проходять біля плити. Тоді 20 чоловік щодня харчуються в моїй хаті. Так що готуємо все, вміємо все, а особливо те, що на користь людям.

 

Перша дегустація “Депутатської кухні” відбулась доволі швидко і вже за декілька хвилин на столі не залишилось закусок, а вінничани схвально відгукувались про намазанки: “Це не сало – це шедевр”, “Тепер борщу хочеться”, “От я сала не їм, але це дуже смачно”.

 

Олександр Крученюк розповів, що полюбляє готувати, щоправда часу на це не вистачає, але коли доходить справа до кухні – переважно готує м’ясні страви.

– Щодо супу, то теж люблю готувати, але дуже рідко вдається, тому що досить довготривалий процес. Гості хвалять різну їжу, дивлячись, хто що полюбляє. Ну, звісно, це шашлик, стейки, але відповідно правильно приготовані. Шашлик – це ж не просто м’ясо на вогні, це – мистецтво.

Далі черга на “Депутатській кухні” дійшла до гарбузового супу та печінкового паштету.

Мазанки робили для гостей,

варим гарбузовий суп, е-гей!

Обіцяли навіть тет-а-тет Крученюк робитиме паштет.

Певно, трошки й хлопчику залишимо.

Для Миколки хворого, Марчишина,

– зачитала Жанна Дмитренко свій новий вірш.

– Оце ж однією чистить часник, а іншою – вірші пише! Таку хазяйку ще треба мати… – похвалив колегу Олександр Крученюк.

 

Якщо процес приготування страв не надто цікавив відвідувачів, то дегустація, звичайно, викликала значно жвавішу реакцію і гарячі страви розійшлись буквально за лічені хвилини.

Приєдналась до своїх колег на імпровізованій кухні також депутатка Світлана Ярова. Розповіла, що вона завжди радо підтримує всі добрі справи. Хоча на приготування їжі їй зараз бракує часу, але коли вдається знайти таку можливість, то готує з любов’ю. Вона також сподівається, що такий захід допоможе поширити добро серед людей.

 

Не забували учасники кухні закликати вінничан долучитися до збору коштів для допомоги Миколі Марчишину, який вже декілька місяців знаходиться на лікуванні у Вінницькому протитуберкульозному диспансері.

– В нього вже було декілька операційних втручань, він лежить паралізованим майже рік, у нього розпочався туберкульоз і лікарі зараз боряться, щоб припинився цей процес. Насправді, там дуже складна ситуація, але такого бійця та мужню дитину рідко зустрінеш.

Коли ми були у нього в лікарні – поряд із ліжком лежали дві гантелі, він читає, намагається щось подивитись в інтернеті, я б дуже просила хоча б просто провідати його. Не потрібно великих коштів, можна приділити трішки свого тепла та уваги – йому  це дуже важливо, – розповіла Людмила Станіславенко.

Триватиме захід ще орієнтовно до 16 години в Експоцентрі Вінницької промислової палати (вулиця Соборна, 68).

Фото Ольги Мірошниченко

 

Автор: Дар'я Гоц

Поділитись публікацією
Вгору