× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Три тижні й понад 100 літрів фарби: у Вінниці домалювали мурал «Фантастичний гербарій». ФОТО

15:48
Автор: Катерина Дядюк

Цього року в рамках мистецького проекту «VIN ART CITY» у Вінниці з’явилося п’ять нових муралів: «Вінницький модерн» (вулиця Соборна, 53), «Маленький принц» (вулиця Стельмаха, 35), «Садиба Стаховського» (провулок Верещагіна, 6) і «Фантастичний гербарій» (вулиця Замостянська, 59), який складається з двох частин. 

Перші чотири мурали, як і планували, художники презентували ще до Дня Міста, а другу частину «Фантастичного гербарію» домальовували вже після 8 вересня.

Кольорові гігантські квіти, висотою у 27 метрів, з’явилися на дев’ятиповерхівці по вулиці  Замостянській, 59. Як і планував художник, Олександр Марченко, мурал неабияк додав «яскравості, свіжості і насиченості, яких так не вистачало цьому району».

Усі, хто їздив транспортом по вулиці Брацлавській у бік залізничного вокзалу, могли спостерігати за роботою художника впродовж трьох тижнів.

Цей мурал малювали найдовше, адже, по-перше, він був найскладнішим з усіх п’яти в рамках проекту «VIN ART CITY», а по-друге, погодні умови не завжди сприяли роботі.

Для того, щоб нанести ескіз на дев’ятиповерхівку, художнику довелося працювати пізно ввечері з проектором, однак це зайняло найменше часу – по кілька годин на кожен мурал. Ескіз, до речі, переносили на стіни не вугіллям, як це робиться зазвичай, а одразу фарбою.

Читайте також: Подарунок до Дня Міста: вінницькі художники малюють четвертий мурал «Фантастичний гербарій». ФОТО 

– Працювали близько трьох тижнів і навіть у вихідні, за винятком днів, коли був сильний вітер і дощ, – розповів художник Олександр Марченко. – Робота затягнулася ще й через те, що стіни будинку вкриті шубою, на яку складніше наносити малюнок. Щоб її поґрунтувати пішло 120 літрів розчину, який утворює спеціальну плівку, щоб фарба не так сильно вбиралася. І десь 100 літрів фарби пішло тільки на те, щоб розтягнути жовто-оранжевий фон під малюнок. Скільки на сам малюнок витратили фарби точно не можу сказати, але на праву стіну точно більше.

Також художник зазначив, що переважно працював у першій частині дня, адже пізніше сонце поверталося таким чином, що промені, які відбивалися від і так яскравої стіни, засліплювали і не дозволяли працювати. Тому з 14:00 до 16:00 він ходив на обід, а потім продовжував роботу аж до заходу сонця.

– Від ескізу робота трохи відрізняється, бо я додав тіні й напівтони, звісно можна було би ще домальовувати якісь деталі, та це вже особисте. Можна сказати, художник роботою задоволений, – сміється Олександр Марченко. – Минулого року я малював Літак, але то була спільна робота трьох художників, якщо говорити про Гербарій, то можна сказати, що це перша моя робота такого масштабу, хоча мені також допомагали (художниця Ольга Гаєвик та куратор проекту художник Олександр Никитюк – ред.).

МУРАЛИ ПРОЕКТУ «VIN ART CITY» 2018

«Вінницький модерн» (вулиця Соборна, 53)

Цим малюнком художниці Марина Карпенко та Ірина Прокопчук зробили присвяту темі історії міста Вінниця. На третьому поверсі будівлі вони зімітували відкритий простір кімнати з колонами, звідки за перехожими «спостерігають» відомі вінницькі особистості, зокрема Натан Альтман і Софія Русова. Крім того, на рівні першого поверху будівлі зобразили сучасний образ дівчини, яка сидячи на підвіконні читає книжку.

«Маленький принц»  (вулиця Стельмаха, 35)

Вінницька художниця Ольга Гаєвик намалювала на дев’ятиповерхівці Маленького (насправді ж кількаметрового) принца, який поливає улюблену Троянду, за сюжетом однойменної книги французького письменника Антуана де Сента-Екзюпері.  Його оточує велика кількість планет, але та, що поблизу, – розфарбована у кольори українського Прапору.

«Садиба Стаховського» (провулок Верещагіна, 6)

Володимир Ходак намалював мурал на фасаді поліклініки управління МВС України у Вінницькій області, яка колись і справді була садибою Миколи Стаховського: лікаря, громадського діяча і першого українського посла у Великобританії. Цим малюнком художник намагався відтворити історичний вигляд будівлі й нагадати, що колись вона була архітектурним шедевром в унікальному для України стилі Українського архітектурного модерну (УАМ).

«Фантастичний гербарій» (вулиця Замостянська, 59)

Вінницький художник Олександр Марченко розробив дизайнерський малюнок велетенських рослин. З його слів «у цьому районі не вистачає яскравості, свіжості і насиченості», саме тому будинок прикрашають яскраві, кольорові гігантські квіти, висотою у 27 метрів.

Проект мурал-арту «VIN ART CITY» відбувається у Вінниці з 2015 року. За цей час декілька будинків у різних районах міста отримали «нове обличчя». За словами куратора проекту Олександра Никитюка, цей проект проводиться з метою формування креативного міського середовища, туристично привабливого іміджа міста, активізації безпосередньої участі вінничан у трансформації творчого простору м. Вінниці.

«VIN ART CITY» – проект Вінницької міської ради, тож чи продовжать його у 2019 році, залежатиме від рішення Виконкому.

Читайте також: “Людські вчинки від нас не залежать”: вінницький художник про пошкоджені мурали. ФОТО

Фото Андрія Завертаного та Ольги Мірошниченко

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Вгору

Дякуємо!

Тепер редактори знають.