× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Троє з Вінниці в “Нових лідерах”: хто з вінничан потрапив до фінальної частини національного телепроекту

Перший етап нашумілого телепроекту проекту “Нові лідери” завершився наприкінці травня. З тисяч українців та українок, котрі вважають себе новими лідерами та мають ідеї щодо перетворення України на сучасну та інноваційну державу, зрештою вибрали сотню найкращих.

Тепер вони почнуть працювати над реалізацією своїх ідей та над тим, аби сподобатися країні. Адже у фіналі проекту переможець отримає мільйон.

Свої заявки на участь у проекті ще на його початку подали 27 мешканців Вінниччини. Лише восьмеро з них змогли набрати бодай сотню голосів на свою підтримку. І тільки троє учасників, котрі мешкають і працюють у Вінниці, змогли потрапити до ТОП-100 і подолати першу сходинку на шляху до виграшу.

Насправді за результатами народного голосування було обрано 50 учасників з найбільшою кількістю голосів від пересічних українців. Ще півсотні обрав оргкомітет конкурсу, оцінюючи програми кандидатів.

Тож Вінницю в наступному етапі проекту представлятиме депутатка міської ради Ганна Давиденко (1744 голоси), радник міського голови Вінниці Андрій Юсов (1128 голосів) та підприємець і громадський активіст Володимир Воловодюк (1016 голосів).

VежА вже розповідала про ідеї, з яким пішли на цей проект вінницькі кандидати. На наступному етапі “нові лідери” мають розпочати реалізовувати власні проекти, можуть залучати до своєї команди нових людей, а також спонсорів. Окрім того, на телеканалі ICTV про них почнуть робити сюжети.

Цього ж разу ми вирішили запитати в кандидатів, які пройшли відбір, про те, чи  вважають вони процес голосування прозорим та чесним, хто фінансуватиме їхні проекти та скільки потрібно на них витратити коштів і кого вони вважають найсильнішими конкурентами. А ще – чи розраховували вони на проходження в наступний етап.

 

Андрій Юсов, радник мера Вінниці. Автор проекту “Відкриті партії”:

 – Безумовно, я розраховував на проходження до наступного етапу, позаяк на це працювала велика команда однодумців як з Вінниці, так і з різних куточків країни. Я не мав права не справдити їхніх очікувань, тож потрапляння в першу двадцятку рейтингу – гарний результат.

Що стосується вартості реалізації проекту – зараз вона обраховується, думаю, за два-три тижні ми знатимемо цифру. На фінансування “Відкритих партій” плануємо залучати як міжнародних донорів, так і український бізнес, який хоче підтримати запровадження прозорої системи контролю українських партій. Треба розуміти, що розробка подібних високотехнологічних проектів – це досить ресурсоємко. Я сподіваюся, що невдовзі з’являться такі партії, які захочуть запровадити в себе технологію блокчейн. Якщо такий намір висловлять наявні політичні сили – я буду це тільки вітати.

Дуже гідні люди представлені в другій частині списку (обрані оргкомітетом, – ред.). Приємно, що серед них є багато знайомих та громадських активістів. Можу окремо відзначити Лесю Чміль, Олександра Славського та Христину Морозову.

Вибори ТОП-50 шляхом голосування можна порівняти з мажоритарними виборами: вони завжди носять високу конкурентність та пов’язані зі взаємними звинуваченнями. Відомо, що кілька учасників покинули проект після виявлених фактів зловживань. Зрозуміло, що подібна система відбору сьогодні не досконала, але всі зробили для себе відповідні висновки та всі доклали зусиль для популяризації своєї кандидатури.

 

Володимир Воловодюк, підприємець, активіст. Автор проекту “Успішне українське село – запорука розвитку держави!”

– Я працював над тим, аби потрапити до наступного етапу. Спочатку це був просто інтерес, потім, коли побачив що є реальні шанси – з’явився азарт.

Ми вже працюємо над реалізацією свого проекту досить давно. Одна з його складових – це конкурс сіл, в якому ми пропонуємо нашим селам розповісти про себе: що цікавого там відбувається, адже в кожному селі є видатні люди та відбуваються важливі події. Ми хочемо, щоб села самі навчилися працювати над власним піаром і подумали, що саме може їх вигідно вирізняти серед решти, привабити до них.

Ще не готовий оцінити вартість проекту, однак вже є ряд підприємців, які готові підтримати його. Село потребує уваги та підтримки, треба повернути його мешканцям віру в себе та навчити самоорганізації.

Під час голосування люди більше звертали увагу на особистості, ніж на самі програми кандидатів. За весь час голосування лише кілька людей цікавилися у мене суттю проекту. Звісно, я звертався до друзів та знайомих, аби вони підтрмали мою ідею та проголосували. Водночас, не всі змогли відразу розібратися, як правильно віддати свій голос.

Чув, що деякі кандидати пропонували гроші, аби за них голосували. Знаю, що п’ятьох учасників на етапів відбору зняли з конкурсу.

Зі свого боку я би виокремив передусім представниць прекрасної статі, які посіли перші позиції рейтингу конкурсу, зокрема вінничанку Ганну Давиденко. Вони таким чином показали всім, що найбільше спроможні.

 

Ганна Давиденко, депутатка Вінницької міської ради. Авторка проекту “Національна платформа політичної освіти жінок”.

Ганна Віталіївна, а також її помічники протягом п’яти днів кілька разів обіцяли нам дати коментар з приводу свого високого результату, можливих зловживань та планів на майтунє, однак так цього і не зробили.

Можливо це пов’язано з тим, що Ганна Давиденко може бути знята з конкурсу, позаяк порушила одне з його правил, згідно з яким учасником проекту не може бути людина, проти якої відкрите кримінальне провадження. У той час як вінницька депутатка досі проходить у справі бійки зі своєю колегою Наталією Панчук, яка відбулася ще в квітні минулого року. Сподіваємося, що невдовзі пані Ганна все ж змінить своє рішення та прокоментує власну участь у проекті.

Вже на початку вересня відбудеться фінальне голосування, під час якого оргкомітету конкурсу обере десятка найсильніших “нових лідерів”. Результати відбору будуть презентовані 10 вересня 2018 року у програмі «Свобода слова» на телеканалі ICTV. За тим, протягом жовтня-листопада на каналі ICTV вийдуть у прямому ефірі випуски телепроекту “Нові лідери”.

На цьому етапі участь у голосуванні за Лідерів і вирішенні їхньої подальшої участі у проекті братимуть лише телеглядачі СМС-голосуванням. За підсумком глядацького голосування наприкінці Суперфіналу переможець/ниця проекту “Нові лідери” отримає грошовий приз.

 

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору