× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Тролейбуси “Вінниця”, реконструкція “Кристалу”, нові садочки та дороги: плани Вінниці на 2019 рік

Сьогодні, 6 грудня на черговому засіданні Виконавчий комітет Вінницької міської ради схвалив проект Програми соціального і економічного розвитку Вінниці на 2019 рік.

Представив проект директор Департаменту економіки та інвестицій Віталій Погосян. З його слів, в році, що минає в місті збережено позитивну динаміку розвитку. Як йдеться в проекті, наступного року у Вінниці очікується зростання обсягу реалізації промислової продукції, робіт та послуг до 34,2 млрд грн. “Планується розширення виробництва продукції на ДП «Електричні системи». Введення першої черги заводу з виробництва сонячних панелей. Початок робіт з будівництва другої черги заводу з виробництва холодильного обладнання (ТОВ «Грін Кул»)”, – ідеться в повідомленні міської ради.

Розвиток індустріального парку

Окрім того Програмою передбачено розпочати будівництво інженерних мереж та автомобільних доріг до Вінницького індустріального парку із залученням коштів державного, міського бюджету та грантових коштів. У ВМР обіцяють продовжувати роботу з “розширення кола потенційних учасників індустріального парку “Вінницький кластер холодильного обладнання”.

 

Реконструкція “Кристалу” заради Технопарку

Вже наступного року міська рада планує реконструювати будівлю колишнього заводу «Кристал» (вул. 600-річчя, 21 та 21А) під розміщення Вінницького інноваційно-технологічного парку. А відповідно – “розпочати діяльність Центру розвитку підприємництва, стартап-акселератору, ІТ-школи, дитячого технопарку”.  У планах – започаткувати проведення конкурсу бізнес-проектів серед студентів м. Вінниці під назвою «VinIDEA».

Згідно з програмою “Муніципальне житло” планують завершити будинок по вулиці Маяковського та ввести його в експлуатацію. Крім того, у 2019 році планується розпочати будівництво VIІ об’єкту Програми – другого будинку по вул. Маяковського.

Школа на “Поділлі” та лікарні

Крім того планується продовжити будівництво Вінницького регіонального клінічного лікувально-діагностичного центру серцево-судинної патології в рамках реалізації спільного проекту зі Світовим банком та загальноосвітньої школи в мікрорайоні «Поділля»; реконструкцію приміщення спортивного комплексу по вул. Академіка Янгеля,48; реконструкцію з термомодернізацією закладів соціальної сфери. Також у міській раді планують завершити реконструкцію вул. Замостянської на ділянці від вул. Стеценка до вул. Стрілецька – ІІ черга; завершення робіт із добудови головного корпусу клінічної лікарні швидкої медичної допомоги на вул. Київська, 68.

“У 2019 році планується продовжити виконання робіт із будівництва, реконструкції та комплексного капітального ремонту доріг. Зокрема, планується розпочати будівництво автомобільної дороги на вул. Проектній 12А (від перехрестя з вул. Проектною 16 до перехрестя з вул. Проектною 13) та ділянки вул. Проектної 13 (від перехрестя з вул. Проектною 12А до перехрестя з вул. Проектною 12). Цей проект є одним із елементів комплексного проекту по забезпеченню Вінницького індустріального парку під’їзними дорогами та інженерними мережами.

Також, у проекті рішення йдеться про капітальний ремонт дорожнього покриття на ділянках кількох вулиць Д. Нечая, Л. Українки, Черняховського, Пирогова, Свидницького. У планах на наступний рік – провести капітальний ремонт зупинок громадського транспорту, освітлення на пішохідних переходах, облаштувати велодоріжки”, – йдеться в повідомленні.

Спортивні майданчики та тролейбуси “Вінниця”

Згідно з Програмою, “у 2019 році для удосконалення мережі зовнішнього освітлення вулиць планується будівництво та реконструкція кількох об’єктів. На території закладів освіти заплановано будівництво дитячих та спортивних майданчиків, поля для гри в міні-футбол та багатофункціонального спортивного майданчика. Завершиться будівництво багатофункціонального спортивного майданчика на вулиці Зодчих, 40. Планується провести реконструкцію трансформаторної підстанції №368 на вул. Маяковського; будівництво та реконструкцію мереж зливової каналізації на сімох об’єктах”.

У планах – провести капітально-відновлювальний ремонт кількох автобусів, виготовити 3 тролейбуси «Вінниця», розпочати реконструкцію злітно-посадкової смуги аеродрому КП «Аеропорт Вінниця» (за підтримки Мінінфраструктури).

 

Нові дитячі садочки

У 2019 році планується введення в експлуатацію двох закладів дошкільної освіти (на вулицях Трамвайній та Замостянській). Щодо медичної сфери, то у планах – відкрити амбулаторію сімейної медицини по вул. Стрілецькій,1, завершити реконструкцію будівлі пологового будинку (термомодернізацію) МЛ «Центр матері та дитини» (вул. Маяковського, 138).

«П’ять років тому розпочався процес децентралізації. У грудні 2014 року, ще віце-прем’єр-міністр Володимир Гройсман виніс концепцію реформи децентралізації на розгляд Верховної Ради. Відповідно вже формувався бюджет. І фактично з 2015 року ми одразу відчули позитивні зміни в цьому напрямку. Це дало можливість акумулювати набагато більший ресурсу ніж це було у 2013 чи 2014 роках. В рамках реалізації Стратегії «Вінниця:2020» ми змогли більш інтенсивно реалізовувати ключові заходи. Завдяки саме децентралізації ми вже можемо планувати фінансування більш об’ємних і достатньо серйозних інфраструктурних об’єктів, наприклад, капітальний ремонт мосту, або ж 18 об’єктив соціальної інфраструктури, які утеплені по програмі енергозбереження. Я вже не говорю про вторинну ланку охорони здоров’я.

Раніше ми не могли б подумати про те, що зможемо «замахнутися» на прибудову нового корпусу до лікарні швидкої медичної допомоги з намірами організувати три відділення і зробити ще чотири операційні. Тому маємо досить серозні показники і результати децентралізації. Також важливо те, що є економічне зростання, звичайно, хочеться більшого, але, наголошую на тому, що саме в умовах війни не лише Вінниця і Вінницька область, а й вся країна поступово почала виходити з стагнації після 2014 року, адже це був складний період для нашої нації. Хотів би додати, що завдяки підтримці Президента, Уряду, Володимира Гройсмана, Верховної Ради та наших народних депутатів ми додатково отримали кошти з державних фондів. Це теж значна підтримка», – каже міський голова Сергій Моргунов.

Автор: Vежа

Адміністрація сайту

Поділитись публікацією
Вгору