Трішки теорії, багато практики і без «води»: у Вінниці молодь змоделює роботу парламенту

Під час дводенного тренінгу вінницька молодь зможе отримати базові політичні знання: починаючи від ідеологій і закінчуючи принципами роботи парламенту.

Моделювання парламенту – це тренінг, з яким «СД Платформа» вже побувала у Рівному, Харкові, Івано-Франківську, Черкасах та Києві, а 10-11 лютого з 10.00 до 16.00 відбудеться і у Вінниці в конференц-залі готелю «Франція».

Моделювання парламенту від СД Платформи – освітня ініціатива, яка спрямована на те, щоб дати молоді базові політичні знання: починаючи від ідеологій і закінчуючи принципами роботи парламенту. Як розповів Vежі координатор проекту Максим Безека, всі отримані знання одразу закріплюються на практиці: дебатами, веденням переговорів та написанням законопроекту.

 

  • Після тренінгу кожен учасник починає розуміти логіку політичного процесу та отримує нові прокачані вміння, які вже закріплені на практиці. Захід відбувся вже в 5 містах України і найпоширенішим фідбеком було: “а, тепер я розумію, чому…”. Політична освіта дає змогу згодом фільтрувати інформацію, яку ми отримуємо від ЗМІ, краще аналізувати політичні процеси. Це дуже важливо, щоб молодь не впадала в парадигму “зради/перемоги”, а почали задавати правильні запитання: “чому так?”. Під час тренінгу на частину з них вони самі знаходять відповідь. Захід розрахований, перш за все, на молодь, зокрема студентів. Тут немає різниці – чи ти політолог, чи філолог. Моделювання парламенту від СД – це, перш за все, досвід і навчання, – розповідає Максим.

Координаторка проекту у Вінниці Марія Самойленко розповідає, що до знайомства з СД Платформою була далека від теми політики, але на одному із Кампусів пообіцяли говорити про політику, економіку і «соціалку» просто.

  • На жаль, багато моїх знайомих, як і я до Кампусу, вважають себе «аполітичними», впевненими, що їх слово нічого не може вирішити у майбутньому, типу для цього і є політики, нехай самі собі розбираються. От і «Моделювання парламенту» у Вінниці покликане знайомити молодь з політикою та політичними ідеологіями, «погрузити» учасників у максимально схожу атмосферу на реальний парламент, дати змогу самостійно написати власний законопроект, відкрити очі учасникам на те, що вони самостійно можуть багато що змінити, головне – мотивація і дія! Найкрутіша фішка СД – трішки теорії, багато практики та ніякої «води», – коментує дівчина.

Тренінг відбуватиметься безкоштовно, для участі потрібно лише зареєструватися тут і чекати відповіді організаторів.

Автор: Марина Однорог

Поділитись публікацією
Вгору