Траву та пиріжки відправили бійцям вінницькі волонтери. ФОТО

Близько 10-ти тонн вантажу для бійців повезли волонтери із Вінниці у зону АТО. Продукти та речі будуть доставлені на Донецький напрямок.

Бійцям повезли теплі речі, кілька відер оселедців, свіжі огірки та помідори з теплиць, муку, питну воду, маскувальні сітки, пральні порошки, засоби особистої гігієни і дороговартісний оптичний приціл. Всього – три буси, які будуть окремо ще довантажені свіжоспеченим хлібом.

  

Понад сотню пиріжків виготовила та передала бійцям 80-річна бабуся, Олександра Борисівна. Вона розповіла, що з самого початку АТО, не могла стояти осторонь і всіляко намагалась знайти способи допомогти бійцям.

  • Напекла за три дні нашим хлопчикам дві коробки пиріжків – із яблуками, горохом, ще консервацію передала та печиво. Бо ще Шевченко казав – борітеся, поборете! То не опускайте рук, боріться як можете.

Також долучились до збору вантажу навчальні заклади та у тому числі дитячі садочки Вінниці: вони зібрали та передали бійцям печиво, малюнки, солодощі та засоби особистої гігієни.

Ванда Харматова, завідувач дитячого садочку №19, розповіла, що за кілька днів вдалося назбирати 10 коробок.

    

Був при відправці вантажу присутній Віктор Бронюк, очільник БФ «Подільська громада», яка також долучилась до збору вантажу.

Окрім того, як розповів начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій, мобілізаційної і оборонної роботи та режиму секретності Олег Парфілов, сьогодні вперше відправили бійцям газонну траву. Понад 80 кілограмів планують висадити поруч із окопами та комунікаціями захисників.

  • Це таємна зброя. Трава не тільки дещо замаскує наших, а й від пилу трохи позбавить. Це, певно, вперше ми веземо насіння трави. Чомусь раніше до цього ніхто не додумався.

Волонтер Юрій із Києва, який просив себе називати «Степанич», говорив емоційно та коротко.

  • Те, як вінницькі допомагають бійцям – приклад для всіх. В нас була поламана машина – моста не було. Шукали в Києві, а нам привезли все саме з Вінниці. Бо у мене нерви вже розхитані, я не можу на все це спокійно дивитись, а хтось спокійний. Дякую усім, за те, що в Україні зараз не тільки «Євробачення» та голі сідниці, а є й люди, які захищають країну, не пускають до нас нечисть, і які допомагають їм це робити.

На запитання, чи везуть бійцям щось унікальне на замовлення, Степанич відповів:

  • Наші бійці – чим більш сурові, тим менше просять. Ось є один, позивний Кліщ. Він на іншу сторону ходить, сепаратистів приводить. Питаємо його – що тобі привести, чого хочеться душі? А він відповідає: «Супу давно горохового не їв. Привези кілограм гороху».

Волонтери кажуть, що зараз бійці дуже просять привозити свіжі овочі, а з техніки – біноклі. Відтак, волонтери кажуть, що подумки вже збираються організовувати наступну поїздку.

Фото Андрія Завертаного

               

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору