× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Трасу від Вінниці до Умані цього року планують відремонтувати на 90%

Цього року у Вінницькій області на ремонт доріг державного значення планують витратити рекордні 2,8 мільярди гривень. Передусім ідеться про дві траси М-12 та М-21.

Як повідомив начальник служби автомобільних доріг у Вінницькій області Ігор Корольчук, вже в 2019 році планують повністю завершити ремонт міжнародної дороги Go Highway, яка з’єднає польський порт у Гданську з одеським портом. Ідеться про завершення ремонту від Вінниці до Черкаської області. Окрім того до кінця року Корольчук пообіцяв завершити на 90% ремонт траси від Вінниці до Умані за умови належного фінансування. А ось трасу на Могилів-Подільский – мало не найскладнішу ділянку в області – планують почати ремонтувати лише у 2020 році. “А за умови додаткового фінансування, можливо, почнемо і цього року”, – пояснює Корольчук.

За словами начальника управління, після завершення ремонту на трасах державного значення, “дорожники” планують перейти до ремонту регіональних доріг та доріг, які не ремонтувалися ніколи або ж “які ніколи не бачили асфальту”. Найбільше коштів планують виділяти на ті дороги, які будуть ремонтуватися спільно з місцевими органами влади за принципом співфінансування.

Що сталося з дорогами після зими? 

Ігор Корольчук зазначає, що наразі стан доріг в області – дуже поганий. “Нагадує 2013 рік”, – зазначає чиновник і підкреслює, що головна проблема – це погодні умови.

“Не потрібно тут звинувачувати політиків, уряд чи Президента. Головна причина – це погода”, – запевняє п. Корольчук. З його слів цієї зими було надто багато перепадів температур з мінусової до плюсової, через що тріщини посилювалися, в ямах збиралася волога, яка потім замерзала і руйнувала покриття ще більше. “Бували випадки, коли сьогодні ти їдеш по дорозі й вона нормальна, а вже наступного дня там яма”, – говорить Корольчук. За його словами, зараз комунальники намагаються робити поточний ремонт “холодним” асфальтом, а деякі ями просто засипають щебнем, аби у водіїв “не повідлітали колеса”. Вже коли середньодобова температура становитиме 5-10 градусів тепла та прогріється основа дорожнього покриття, тоді візьмуться за більш ретельні роботи. Наразі ж чиновники оцінюють стан пошкодженості доріг на 30-40% від того, що очікується в березні. Тобто навесні ситуація буде набагато гіршою, поки не почнуться ремонти.

Окрім того чиновники прозвітували, що в 2018 році в області відремонтували 97 кілометрів доріг державного значення та 40 кілометрів доріг місцевого значення середнім поточним ремонтом. Крім того дорожники ліквідували 729 тисяч квадратних метрів ямковості – це рекордні показники за всі роки незалежності. Передусім звертали увагу на маршрутні шляхи, а також дороги, які ведуть до закладів охорони здоров’я.

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору