× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

ТОП-10 подій мистецької резиденції «Над Богом» у Вінниці, які варто відвідати

Десятки лекцій, презентацій, кінопоказів, читань, відкритих дискусій та музичних вечірок під час мистецької резиденції «Над Богом». Як обрати щось цікаве для себе і відвідати кінотеатр «Росія», який відкриється на 10 днів? Ми зібрали топ-10 подій, які варто відвідати любителям сучасного мистецтва.

Мистецька резиденція «Над Богом» стартує у Вінниці 20 серпня і триватиме до 30 числа цього ж місяця. Порівняно з першою резиденцією у 2015 році кількість подій зменшилася, але кожен зможе знайти для себе те, що більше подобається на декількох локаціях.

VежА вирішила обрати топ-10 подій, які варто відвідати, намагаючись втримати баланс між різними програмами.

1. Панельна дискусія між учасниками резиденції «Насильство образу»

Саме «Насильство образу» є провідною темою цьогорічної резиденції. Учасники дискусії, – а ними стануть всі охочі резиденти, – обговорюватимуть лекцію культорологині Лесі Кульчинської, де вона аналізує природу страху перед художнім образом, і відповідає на запитання – чому зображення можуть бути загрозливими. Учасники ДЕ-НЕ-ДЕ планують осмислити «Насильство образу» у контексті публічного мистецтва та репрезентації історії у міському просторі.

  • «Насильство образу» – дуже широке, світоглядне і неоднозначне поняття. Ми спеціально взялися за нього, щоб якомога більше розширити рамки дискурсу ДЕНЕДЕ. До цього ми працювали здебільшого із конкретними темами, які об’єднували учасників для колективного висловлювання. Тепер ми хочемо проекспериментувати із завідомо контраверсивним поняттям, – розповідає кураторка резиденції та мистецтвознавиця Євгенія Моляр.

Коли: 21 серпня о 16.00

Де: Кінотеатр «Росія»

2. Літпрограма «ÓБРÁЗИ́»: читання і дискусія з Катериною Калитко

Чи можуть подоляни прийняти óбраз чорношкірої Богородиці? Чи спроможні люди втримати власні обрáзи? Чи допомагають чудесні образи́ викрити фальшивість сконструйованої людьми реальності? Оповідання “Лалібела” у збірці Катерини Калитко “Земля Загублених, або маленькі страшні казки” займає особливе місце, адже в ньому найбільше впізнається локальний контекст, у якому росла і в якому живе письменниця. Авторка та її текст запрошують до розмови про місце образів у нашій щоденній комунікації, осмисленні Себе та Іншого.

Коли: 26 серпня о 18.00

Де: Кінотеатр «Росія»

3. Кінопрограма: «Whishrines (avatar manifesto), лекція-дискусія «Мистецтво після інтернету?»

Кара Гут досліджує вплив перебування в цифровому середовищі на сприйняття таких категорій як насильство, краса та сексуальність та у своєму останньому відео переосмислює базові закони робототехніки. Після перегляду відео-робіт Кари Гут художник та куратор відеопрограми резиденції «Над Богом» Віталій Янковий запрошує долучитися до лекції-дискусії «Мистецтво після інтернету?»

Коли: 23 серпня о 19.00

Де: І-Hub, вінницький центр інтернет-підприємництва, вул. Пушкіна, 11 (2й поверх)

4. Лекція «Трава крізь асфальт – практика створення публічного простору»

Художник Олександр Долгий розповість про те як знайти, полагодити та чим наповнити місце. Скільки для цього потрібно сил та часу і з якими складностями ви можете зіштовхнутися та якими є шляхи їх вирішення. Це будуть оригінальні практичні рекомендації, про які художник знає з власного досвіду.

Коли: 23 серпня о 16.00

Де: Кінотеатр «Росія»

5. Дискусія «Без-образ: мистецтво під ширмою»

В Україні існує безліч мистецьких об’єктів, захованих під шарами рекламних банерів, патріотичних плакатів чи звичайних плит. За дивним збігом у Вінниці за останні два роки було “прикрито” два знакових твори – радянську мозаїку біля центральної вежі та мурал-проект :::стежка::: на фасаді бібліотеки №1. Причин цьому декілька, але вони наразі не проговорені у публічній площині. Чи можливі альтернативні шляхи просторового вирішення “капітальних ремонтів” та “облагородження територій” і якого сенсу набувають законсервовані об’єкти з плином часу – обговорюватимуть куратори, митці та представники місцевої адміністрації.

Учасники: Леонід Марущак (керівник мистецького напрямку Українського кризового медіа-центру, куратор «Над Богом»), Євгенія Моляр (мистецтвознавиця), Оля Михайлюк (режисерка, перформерка, учасниця агенції «Артполе»), Юля Гушул (художниця), Олександр Никитюк (художник, керівник «Лабораторії актуальної творчості»), Олександр Коротких (архітектор, керівник «Агенції просторового розвитку»).

Коли: 25 серпня о 16.00

Де: кінотеатр «Росія»

6. Показ стрічки «Табун» та вечірка із режисером-музикантом Гошою Бабанським

Стрічка «Табун» присвячена життю столичної арт-тусовки. Її зйомки проводилися в квартирах друзів, художніх майстерень, арт-просторі «Closer» і просто на вулицях Києва. Фільм складається з семи етюдів і епілогу.

Після показу стрічки на гостей чекають 3D музичні-кліпи урбаністки Дани Косміної, а також електронна вечірка від Гоші Бабанського, який є музикантом київського гурту «Людська Подоба».

Коли: 25 серпня о 20.45

Де: Бар «Бurо» (Оводова, 62)

7. Лекція «Мистецтво для міста чи місто для мистецтва»

Мистецтвознавиця та кураторка мистецької резиденції «Над Богом» розкриє детально поняття публічного мистецтва та його різновидів (офіційне та нелегальне, тимчасове та перманентне, інтервенції, об’єкти, акції). Також Євгенія Моляр розповість про інструменталізацію публічного мистецтва – від протесту до реклами та про публічні пустоти – важливість балансу наповненості публічного простору. Однією із важливих складових лекції також стануть роздуми про комеморацію та трансформацію меморіальної традиції в Україні.

Коли: 28 серпня о 16.00

Де: Кінотеатр «Росія»

8. Презентація збірника «(Не)задоволення публічними просторами» від Владислави Осьмак (керівниця урбаністичних студій НаУКМА)

Збірник є результатом творчих і дослідницьких зусиль, а також копіткої праці багатьох людей: дослідниць і дослідників, упорядників і редакторів, перекладачів, а також – чудового дизайнерського дуету. Мабуть, сьогодні це чи не єдине фахове видання з урбаністичних студій у нашій країні. До збірника увійшли 23 статті, об’єднані у розділи «Революція», «Політики», «Історія», «Трансформації» та «Образ-проект». Авторами й авторками статей є дослідники і дослідниці з України, США, Греції, Нігерії, Індії та Австралії. Матеріали збірника задають важливі концептуальні виміри публічних просторів у містах, а широка географія демонструє й наголошує важливість переосмислення ролі відкритих публічних просторів міста в їхніх історичних та географічних контекстах.

Коли: 29 серпня о 16.00

Де: Архіклуб (Магістратська, 80)

9. Читання урбан-поезії від вінницьких поетів Богдана Куценка та Сергія Рибницького

Кожне місто ховає в собі безліч кутків, де можуть народитися найнесподіваніші істоти. Поетичні блукання Вінницею від авторів, котрі вкорінили себе у цей простір.

Поети Богдан Куценко та Сергій Рибницький, а також всі охочі в рамках вільного мікрофону, зможуть поділитися своєю «міською» творчістю.

Коли: 28 серпня о 18.00

Де: Кінотеатр «Росія»

10. Freak Rave Cabaret в рамках спеціальної програми від “Студій живої історії”

Після демонстрації результатів роботи митців під час резиденції на всіх гостей очікує вечірка від її учасників та спеціально запрошених гостей.

Учасники: Саша Долгий, Юрій Єфанов, Наталя Маценко, Володимир Гнатенко, Аліна Якубенко, Георгій Бабанський, Євгенія Моляр, Станіслав Бобрицький, Сергій Зоммер, Мітя Остудінов, Яросла Качмарський. Вони також розкажуть про розвиток медіамистецтва та проведуть воркшоп з віджеїнгу.

Коли: 30 серпня о 22.00

Де: Кінотеатр «Росія»

Окрім цих подій, на відвідувачів очікують artist talk з художниками, презентація книги «Точка нуль» Артема Чеха, показ стрічок «Неоновий демон», «Племя» «Як це було», «Світлоград», «Рідні» та «Зсув». Також а рамках резиденції відбудеться велика кількість лекцій та дискусій, серед них: «Музей відкрито на ремонт», «Капіталізм, шизофренія, радянська мультиплікація», презентація збірника історикині Ольги Мартинюк «Живучи в модерному місті», а також багато інших подій.

Окрім цього, на балконі другого поверху кінотеатру існуватиме бібліотека сучасного мистецтва від художника  Міті Чурікова, а на майданчику перед кінотеатром працюватиме урбаністично-архітектурна майстерня PYLORAMA.

Детальну програму можна переглянути тут, але організатори запевняють, що вона ще змінюватиметься.

Фото зі сторінки мистецької резиденції

Автор: Марина Однорог

Поділитись публікацією
Вгору