Тіснява в паспортному столі зменшиться у вересні: вінничан просять дочекатися електронної черги

Ажіотаж з оформленням закордонних паспортів у Вінниці, викликаний впровадженням безвізового режиму між Україною та ЄС не зникне до кінця літа. Про це сьогодні під час прес-конференції заявив начальник управління ДМС України у Вінницькій області Борис Наливайко.

З його слів, за перше півріччя цього року на Вінниччині отримано вже 48 133 заяви на оформлення закордонних паспортів, що значно перевищує показники аналогічного періоду минулого року.

Окрім тісняви та черг у паспортних столах, сьогодні з огляду на велике навантаження, закордонні паспорти видаються заявникам зі значною затримкою. Так, тим, хто оформляє паспорти у регламентному порядку (їхня вартість – 557 гривень) – паспорти приходять із затримкою на два-два з половиною тижні. “Термінові” закордонні паспорти затримуються в середньому на тиждень.

  • Проблема в тому, що ми у Вінниці паспорти не друкуємо, їх всі друкують у столиці на комбінаті “Поліграф-Україна”. Там зараз працівники працюють у три зміни, включно із вихідними. І все одно не встигають, – пояснює Борис Наливайко.

Начальник управління закликав вінничан, котрим “не горить” оформлення закордонного паспорту саме зараз, почекати, поки завершиться сезон відпусток і спаде ажіотаж населення – принаймні, до кінця літа. Окрім того, з його слів, приблизно у вересні у Вінниці буде запроваджена електронна черга на отримання закордонних паспортів: через Інтернет, а також шляхом реєстрації в терміналах. Наливайко запевняє, що такі черги будуть розраховані “до хвилини” і сьогодні подібні черги в пілотному режимі вже працюють в Києві та Львові.

  • Людям нарешті не потрібно буле стояти в коридорах паспортного столу, а можна буде дізнатися час свого прибуття аби подати документи чи забрати паспорт в онлайн-режимі, – обіцяє посадовець.

З метою уникнення шахрайства, під час реєстрації в чергу через Інтернет, клієнт повинен буде ввести в систему номер квитанцію про сплату коштів для отримання закордонного паспорту, а також дві останні цифри свого внутрішнього паспорту. Громадяни, які зареєстровані в електронній черзі, будуть прийматися працівниками установи в пріоритетному порядку. Водночас “жива” черга також не зникне: її учасники зможуть потрапити на прийом у випадку, якщо хтось не зміг вчасно прийти в паспортний стіл з електронної черги.

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору