Тіло Миколи Пирогова збираються ребальзамувати вдесяте

Наступного року тіло видатного лікаря та вченого Миколи Пирогова ребальзамують вдесяте. Останнього разу це відбувалося в 2011-му. Це відповідальна та нешвидка процедура, розповідають працівники Національного музею-садиби Пирогова, який сьогодні святкує 70-річчя.

  • Відвідуваність музею збільшилася з 88 тисяч екскурсантів у 1996 році до 160 тисяч у 2016-му,  – розповідає завідувачка відділом екскурсійної роботи Клавдія Антощук. – А за всю історію музею його відвідали 8 млн туристів зі 180 країн світу. Найбільш активний час для екскурсій – літо і тепла пора року. У найбільш відвідувані дні, зазвичай суботи, садиба приймає до 1000 екскурсантів: школярів, студентів, дорослих.

Територія музею займає 20 гектарів та потребує постійного догляду та реконструкції, розповідають працівниці музею. Ремонтна бригада постійно працює: минулого року зробили реекспозицію у 4 залах, у планах – ще 2 (загалом їх 10). Минулого року дуже постраждала зелень – шкідник винищив 200 ялинок – тож тут висадили алею туй. Також у планах висадити троянди, які дуже любив Пирогов.

Тіло вченого зберігається вже 135 років у забальзамованому вигляді в склепі. Остання ребальзамація відбулася у 2011 році, наступна очікується у 2018-му. На це потрібні великі кошти та час: близько місяця експозиція буде зачинена. Для ребальзамації до Вінниці приїдуть як українські спеціалісти, так і експерти з-за кордону.

Автор: Тетяна Панкратьєва

Поділитись публікацією
Вгору