Тіло генерал-хорунжого УНР з Вінниччини можуть викопати з могили: потрібні 220 євро на продовження оренди

Останки Василя Татарського, генерала-поручника 1-ї Запорізької дивізії Армії УНР, які перебувають в могилі м. Інгольштадт, що в Німеччині, можуть бути ексгумовані та вилучені з цвинтаря.

Адміністрація німецького кладовища вимагає продовжити орендну плату за користування могилою, вартість оренди на наступні 10 років – 440 євро.Про це повідомляє Благодійний фонд “Героїка”, котрий зокрема опікується похованням українських бійців визвольних змагань за кордоном.

Як йдеться в повідомленні, минулого року “Героїка” оформила на себе оренду могили поручника 1-ї Запорізької дивізії Армії УНР Василя Татарського, який похований у містечку Інгольштадт, Німеччина. Фонд оплатив могилу лише на рік, адже паралельно вживалися заходи з порятунку могили полковника 4-ї Київської дивізії Армії УНР Миколи Шраменка, могила якого знаходиться у Мюнхені. Обидва старшини, за свої заслуги в українському війську, на еміграції були піднесені до рангів генерал-хорунжих.

Наразі йдеться про продовження оренди могили терміном на 10 років- для цього потрібно 440 євро. Завдяки постійному жертводавцю фонду – Олександра Сухорончака – половину коштів вже є на рахунку фонду. Для завершення справи потрібно ще 220 євро.

Василь Татарський народився 28 листопада 1898-го року у селі Мурафа Шаргородського району Вінницької області. За своє довге життя встиг повоювати на боці військ Російської імперії, за тим приєднався до військ Армії УНР. Під Другої світової війни воював проти більшовиків спочатку у польському війську, а за тим – у німецькому.

Був відзначений Залізним Хрестом Зимового походуХрестом С. ПетлюриВоєнним Хрестом, Хрестом 60-ліття Українських Збройних Сил, Хрестом 1-ої Української Дивізії і німецьким Хрестом «ЕК 2». Помер у липні 1992 року.

Блігодійний фонд шукає добродіїв, які готові пожертвувати таку суму.

ПриватБанк: 4149 4393 9261 8991, Цюпка Наталя Романівна
PayPal: heroic.spirit@gmail.com

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору