× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Тестовий 4G у Вінниці: з довгими чергами та нестачею sim-карт

Черги, нестача SIM-карток та приємне хвилювання в очікуванні швидкісного мобільного Інтернету – в Україні запускають 4G.

Сьогодні у Вінниці та й у багатьох інших українських містах мобільні оператори запускають мобільний зв’язок четвертого покоління – 4G. Поки що мова йде про таких операторів мобільного зв’язку як lifecell та Vodafone. На даному етапі це ще не повноцінний 4G, який запрацює по всій країні, а лише точкове покриття в діапазоні 2600 МГц. Основне покриття оператори почнуть розгортати аж в липні на частоті 1800 МГц. І навіть тоді процес буде відбуватись поступово. Варто враховувати, що на сьогоднішній день і 3G не скрізь є доступним.

Все це стало можливим після того, як Український державний центр радіочастот почав видавати мобільним операторам дозвільні документи на експлуатацію базових станцій зв’язку четвертого покоління.

Фото: lifecell

Тим часом lifecell повідомляє, що першим запустив мобільний зв’язок нового покоління в понад 20 найбільших містах країни. У Вінниці в тому числі. В компанії Vodafone перелік міст трохи менший та й Вінниці там поки що немає.

Що таке 4G?

4G – це четверте покоління мобільного Інтернету на базі технології LTE. В екстремальних тестових умовах із 4G можна досягати швидкості 150 Мбіт/с. Звісно, що це не стосується пересічних користувачів. Для мереж LTE нормальна середня швидкість складає 8-12 Мбіт/с. Це втричі швидше, ніж те, що може забезпечити стандарт зв’язку 3G. Варто відзначити, що lifecell зі своїм стандартом 4,5G обіцяє бути в п’ять разів кращим. Відповідно зростає швидкість завантаження та вивантаження файлів.

Фото: Na chasi

Четверте покоління мобільного Інтернету дозволяє переглядати відео, влаштовувати стріми та здійснювати відеодзвінки в форматах FullHD та 4К без затримок. Це може не тільки спростити життя затятим прихильникам YouTube, а й журналістам, громадським діячам, бізнесменам, блогерам тощо. Загалом, усім, хто в своїй роботі не може обійтись без підключення до мережі.

Для того щоб забезпечити на своєму смартфоні 4G потрібно мати SIM-карту з підтримкою 4G/LTE (USIM). І сам телефон також має підтримувати зв’язок четвертого покоління. Мобільні оператори надають можливість швидко перевірити чи достатньо сучасна ваша “сімка”. Наприклад, на сайті lifecell достатньо ввести номер свого мобільного у відповідне поле і натиснути “перевірити”.

Як і де працює 4G у Вінниці?

У Вінниці сьогодні досить важко було замінити стару “сімку” на нову. Незважаючи на велику кількість сервісних центрів мобільних операторів, через ажіотаж в них швидко закінчувались картки.

У сервісному центрі lifecell на Келецькій обіцяли, що після обіду можливо підвезуть, а в підземному переході біля ринку “Урожай” тільки руками розводили. Зрештою вдалося знайти невеликий запас USIM-карт в торговому центрі “Мир” на Вишеньці. Продавці-консультанти магазину розповіли, що протягом кількох днів відбуватиметься тестування нового покоління зв’язку у Вінниці та в усій країні. З наступного тижня кількість точок із 4G в нашому місті зросте. Але повномасштабного впровадження зв’язку четвертого покоління чекаємо не раніше літа.

Ми вирішили зробити невеликий тест 4G прямо на території ТЦ “МИР”: він виявився справді швидким. Відео вантажаться швидко, в рази швидше, ніж із неповноцінним 3G, яким користуються зараз майже всі. В соцмережах особливої різниці не помітно – ніби й швидше, але не настільки щоб це відчувалось неозброєним оком. Щодо завантаження контенту, то альбом з Google Play Музики вантажився, як при хорошому wi-fi з’єднанні. Однак щойно вийшли за територію магазину – сигнал змінився на звичний 3G. 

Проте вжа за кілька годин 4G “знайшовся” і в центрі Вінниці! Так, на вулиці Оводова наші смартфони вже почали приймати сигнал, однак не стабільно. Коли на екрані все ж з’являється напис 4G – зв’язок з Мережею буквально літає!

Після кількох спроб вдалося таки зловити більш-менш стабільний сигнал і перевірити його за допомогою додатку-тестера. Так швидкість завантаження файлів з мережі коливається від 23,2 до 34,3 Мб/с. Зі швидкістю передачі файлів поки гірше – 0,10 Мб/с. Все ж таки тестовий режим.

Початок покладено. Невдовзі ажіотаж навколо цієї теми спаде, а мобільні оператори візьмуться за розгортання нового стандарту зв’язку по всій країні. А коли вони нарешті з цим упораються, ми станемо ще на крок ближчими до світлого майбутнього з дійсно хорошим зв’язком.

Фото: https://amazing-ukraine.com

Автор: Микола Геркалюк

Поділитись публікацією
Вгору