Термореновація: школу на Вишеньці утеплять за п’ять мільйонів

Вже за два тижні школярі повернуться за парти, а поки школи готуються зустріти своїх учнів. Наприклад, у школі №35 майже завершили термомодернізацію будівлі.

Роботи розпочались ще у травні. За цей час майже повністю утеплили будівлю, замінили всі вікна на двокамерні, змінили металеві та дерев’яні дверні блоки, ремонтують входи до школи та ганки. Крім того, школу облаштовують пандусами. Хід робіт сьогодні, 17 серпня, проінспектував міський голова Сергій Моргунов. 

Спершу вартість усіх робіт становила понад сім мільйонів гривень, однак після торгів знайшлась підрядна організація, яка погодилась виконати запланований обсяг за п’ять мільйонів. Зауважимо, що минулого року було повністю відремонтовано дах школи. Вартість виконаних робіт – 1,6 мільйона.

До 25 серпня повністю завершать головний вхід, а вже до 10 вересня роботи завершаться зі сторони заднього входу. Як обіцяють виконавці робіт – без перешкоджання навчальному процесу.

  • Для чого ж ми це робимо: щорічна потреба у тепловій енергії до реконструкції, відповідно до розрахунків, 556 гігакалорій, а після робіт – це буде 184 гігакалорій на рік. Фактично, втричі зменшиться потреба у тепловій енергії, – розповідає директор департаменту капітального будівництва Ігор Кравець.

Як розповідає директорка школи Тетяна Нальотова-Дубкова, всередині заклад повністю готовий приймати учнів.  А ось на території закладу вже зранку активно працювали робітники.

Цього року у перший клас школи №35 набрали 179 дітей. Загалом у школі 45 класів, у яких навчаються 1363 учні.

Протягом своєї інспекції, Сергій Моргунов наголосив на тому, що кошти з батьків на ремонт школи (їдалень, вбиралень, спортивних та актових залів тощо) збирати заборонено. Єдиний виняток – кабінети, та й ті виключно на розсуд батьків.

  • Ми визначали школи на першочергову термомодернізацію, аналізуючи їх тепловтрати, – розповів Сергій Моргунов. – Якщо говорити в цілому по освітніх закладах, то справа не лише в утепленні. Завдяки децентралізації нам цьогоріч вдалося залучити бюджетних коштів на капітальні видатки у розмірі 95 мільйонів гривень. Ми сьогодні підходимо більш комплексно: звичайно, утеплення – першочергове, але також важливі питання пов’язані зі спортом та фізкультурою, дитячі майданчики, реконструкція санвузлів, харчоблоків, пральних. Це сьогодні дозволяє нам суттєво покращити матеріально-технічний стан закладів освіти. Думаю, при такій динаміці наступного року ми близько 45 об’єктів соціальної інфраструктури зможемо утеплити, а це зменшить навантаження на бюджет щодо оплати комунальних послуг.

Крім термомодернізації школи, біля стадіону закладу будують окрему роздягальню із санвузлами, умивальниками та душовою. Будиночок розрахований на дві команди по 12 чоловік.

Прохання з будівництва такої роздягальні висловили мешканці мікрорайону та спортсмени, які регулярно займаються на стадіоні. На разі роботи майже завершені, залишилось лише облаштувати шафи для роздягання та встановити радіатори тепла.

Фото Андрія Завертаного

Позначки: , , , , , , , , , , , ,

Автор: Дар'я Гоц

Поділитись публікацією