× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

«Тепловики» відключатимуть гарячу воду у будинках-боржниках

«Вінницяміськтеплоенерго» скаржиться, що на сьогодні борг вінничан перед підприємством перевищив 150 мільйонів гривень. Спільно з державною виконавчою службою вони вже розробляють механізми стягнення коштів із неплатників та планують відключати гаряче водопостачання у деяких будинках.

Лише 55% вінничан розрахувались з «Вінницяміськтеплоенерго» за березень. Борг населення загалом сягає понад 150 мільйонів гривень.

– У зв’язку з негативною платіжною дисципліною юридично-договірна служба КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» спільно з державною виконавчою службою розробляють механізми стягнення коштів із неплатників у межах чинного законодавства. Мова йтиметься про накладання арешту на майно, зокрема, на транспортні засоби та гаражі, а також про заборону виїзду за кордон, – повідомляють на підприємстві.

Також будуть відключати житлові будинки від послуг, де всі мешканці боргують за централізоване опалення та гаряче водопостачання. Наразі таких будинків близько півсотні.

– Зараз на підприємстві проводиться підготовка до відключень таких будинків. Мешканців усіх житлових будинків, які підпадають під дану санкцію, буде попереджено про відключення відповідно до законодавства (Закон України «Про житлово-комунальні послуги»), – додають у «Вінницяміськтеплоенерго».

Якщо ж стан розрахунків споживачів за послуги не покращиться, на підприємстві обіцяють, що вже після травневих свят будинки, де всі мешканці є боржниками теплопостачального підприємства, ризикують залишитися без гарячої води. Окрім цього, боржникам загрожують й інші санкції, як наприклад, штрафи, судовий та виконавчий збори, заборона виїзду та арешт майна, пеня, внесення до єдиного реєстру боржників, а також втрата субсидії (або неможливість її отримання). Так, за 2018 рік передано в Державну виконавчу службу 744 заяви на стягнення заборгованості.

Разом з тим на підприємстві зазначають, що якщо споживач не може сплатити всю суму одразу, можливо реструктурувати заборгованість.

 

Автор: Vежа

Адміністрація сайту

Поділитись публікацією
Вгору