«Тепер вінничан знатимуть, як переможців»: марафонці привезли «золото» та «срібло» із США

Наталя Глущук та Ігор Мудрик – двоє вінничан, які перемогли на міжнародних змаганнях з бігу, що тривали у Нью-Йорку із 17-го по 27 квітня.

Під час десятиденного марафону змагались між собою представники усіх континентів, окрім Африки. «Десятку» пробігли 30 учасників, ще 40 взяли участь у 6-денному марафоні. Спортсмени бігли по колу, яке складало одну милю (миля – 1,61 км).

Представниками від України були вінничани Наталя Глущук, яка зайняла перше місце у змаганнях серед жінок, та Ігор Мудрик, який зайняв друге місце за результатами серед чоловіків. Також був марафонець із Києва, який переміг у своїй категорії, та не у загальному заліку.

Сьогодні, 31 травня, спортсмени поділились своїми враженнями від марафону та перемоги під час прес-конференції у Вінниці.

Наталя Глущук подолала дистанцію у 578 миль, або 930 кілометрів. До слова, у свої 42 роки жінка виглядає значно молодшою.

  • Коли я бігла вперше на такому марафоні 2005-го року, а я була першою вінничанкою там, було надзвичайно важко. Цього разу я відчувала підтримку з боку як самих американців, які були свідками нашого забігу, так і серед інших учасників. Це чудово, що не зважаючи на те, що спорт – це конкуренція, ми були дружніми.

До речі, вік учасників різнився: від 25-ти до 74-х років. Найстарший марафонець зайняв 19-те місце у загальному заліку.

Ігор Мудрик, який виборов 2-ге місце, пробіг 713 миль або ж 1 147 кілометрів. Каже, що змагання були організовані на вищому рівні.

  • Ми бігали у Нью-Йоркському парку. Дорогою чергували станції медичної допомоги, також можна було відпочити та поїсти. Спали марафонці по три-чотири години вночі, та ще по одній-дві удень. Атмосфера була чудова. Знаєте, дуже радує, що там марафон вже нікого не дивує. Щовихідних там влаштовують якісь забіги. Нам потрібно переймати цей досвід та спонукати українців займатись спортом.

Марафон не був комерційним, а отже у якості нагород спортсмени отримали кубки, кепки та футболки. Втім, кажуть марафонці, цього їм достатньо.

  • Коли я бігла останній, десятий день, у голові були думки, які я й зараз хочу донести: це наша перемога, України і Вінниці зокрема. Тепер вінничан усі знатимуть, як переможців.

 

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору