× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Театр «БУ!» покаже у Вінниці виставу за віршами Жадана

Вінницький незалежний театр «БУ!» запрошує вінничан на передпрем’єрний показ свого першого україномовного виступу. «Приголосні і голосні» – це поетична композиція за віршами відомого українського поета Сергія Жадана, яку втілив у життя творчий колектив із 12 молодих акторів.

Перший передпрем’єрний показ нової вистави вінницького незалежного театру «БУ!» відбудеться 24 грудня.

«ПРИГОЛОСНІ І ГОЛОСНІ – це те, задля чого варто покинути свої домівки й офіси; забути про щоденні клопоти і нескінченні справи; відкрити своє серце та розум для чогось нового, небаченого до цього; для чогось, що проникає глибоко під шкіру, перетворюючи мертве слово на живе дійство» – зазначають організатори на сторінці вистави у соціальній мережі.

Для театру «БУ!» вистава за віршами Сергія Жадана – своєрідний дебют, адже це перша робота українською мовою за майже чотири роки існування театру.

  • Це вже третій склад акторів нашого театру, – розповідає акторка театру Крістіна Кіцула. – Завжди перша вистава нової трупи базувалась на віршах певних поетів. Найперша виступ був побудований на віршах поетів Срібного віку, потім – на віршах Ігоря Шурова (батька відомого виконавця Pianoбоя) і ось час дійшов до Сергія Жадана.  Актори зібралися і спільним рішенням обрали твори Сергія Жадана, як відомого і сучасного українського письменника. Наш художній керівник Григорій Сиротюк хотів зробити виставу, яка була б пов’язана з українською мовою і виконана українською. Адже у попередні роки, театр був переважно російським – саме від мови, а не від держави. Тепер політика театру більш українізована.

Крім того, у театрі зазначають, що запросили Сергія Жадана на виставу «Приголосні і голосні», яку покажуть вже після Нового року. Потрібно лише скоригувати розклад з поетом.

Актори театру також наголошують, що це не класична вистава, а швидше поетична композиція.

  • Це не п’єса, – зазначає Крістіна Кіцула. – Наші актори беруть вірші, які об’єднані якоюсь спільною думкою чи рішенням, тому це більше поетична композиція, ніж повноцінна п’єса.

У виставі братиме участь практично весь основний склад театру – 12 чоловік. Зазначимо, що у трупі театру переважна більшість – непрофесійні актори. Художній керівник театру Григорій Сиротюк вірить у те, що у кожної людини є акторський талант, незважаючи на вік, особливості характеру тощо. До театру «БУ!» долучаються ті, хто не можуть себе реалізувати на державних театральних підмостках, адже не мають відповідної освіти.

Показ вистави «Приголосні і голосні» відбудеться 24 грудня о 18:00 в Будинку культури учителя за адресою: вулиця Мури (колишня Поліни Осипенко), 6-А. Вхід вільний.

Наступні покази вистави вже відбудуться у 2017 році. Точні дати та час стануть відомі пізніше, а стежити за новинами та анонсами вінницького театру «БУ!» можна на офіційній сторінці.

Фото зі сторінки театру «БУ!» у соціальній мережі

Автор: Дар'я Гоц

Поділитись публікацією
Вгору