× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Ситуація напружена, але контрольована: в ОДА прокоментували проблему постачання хлору на Водоканал. ВІДЕО

Керівництво Вінницької області, у зв’язку з “хлорним колапсом”, що триває в Україні, запевняє, що область готова до можливих перебоїв із постачанням хлору на Водоканал.

Про це сьогодні, 13 липня повідомив заступник голови ОДА Василь Броварник під час спеціального брифінгу в Облдержадміністрації. За словами Броварника, наразі на Водоканалі є запас хлору приблизно на 14 діб. У зв’язку з плановим відключенням водопостачання, яке днями відбудеться у Вінниці, запасу хлору може вистачити ще на два дні. Протягом цього часу, сподівається Броварник, проблему буде вирішено на рівні керівництва держави.

За словами заступника голови ОДА, наразі тривають перемовини з державами-сусідами щодо можливого постачання хлору через кордон: Броварник в цьому контексті назвав Польщу, Румунію та Білорусь. Водночас якщо раніше закупівельна ціна за тонну хлору для українських водоканалів складала 26 тисяч гривень, то, наприклад, на заводі у Польщі ця ціна сягає півтори тисячі євро.

Броварник зазначив, що обласна влада готова до підвозу питної води для населення у випадку НС, однак водоканал зможе продовжувати постачати очищену – але не знежаражену воду – для технічних потреб. Аби не загострювати напружену ситуацію, Василь Броварник принагідно закликав вінничан ощадливо використовувати воду з водогону.

Нагадаємо, що вчора стало відомо про повну зупинку підприємства “Дніпроазот” – єдиного постачальника хлору для українських водоканалів. “Дніпроазот” зупинив свою діяльність офіційно у звязку зі здорожчанням ціни на газ. Однак фахівці вважають, що припинення роботи “Дніпроазоту” може бути пов’язане з політичним тиском на керівництво держави, адже підприємство належить групі “Приват” Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова.

Детальніше про брифінг заступника голови ОДА читайте на Vежі незабаром.

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору