Сидіти вдома вигідніше: чому вінничани не йдуть працювати на Fujikura

З початку нового року у місті Немирів, що у Вінницькій області, має запрацювати новий завод японської компанії Fujikura. Підприємство виготовлятиме зокрема електропроводку для автомобілів Audi A8 та Wolkswagen Golf.

Втім, як повідомляє Gazeta.ua із посиланням на слова мера Немирова Віктора Качура, наразі головною проблемою запуску виробництва є недостатня кількість працівників.

Як зазначає Віктор Качур, люди відмовляються від офіційного працевлаштування на заводі навіть за середньої зарплатні у 7100 гривень. Причиною тому є побоювання людей, що це спричинить втрату субсидій чи іншої соціальної допомоги. «Люди прямо кажуть, що їм вигідніше сидіти вдома», – каже Віктор Качур.

 – Центр зайнятості має усвідомити, якщо у них стоїть на обліку півтисячі безробітних людей, то їм треба запропонувати роботу і вони мають піти працювати. Днями особисто видзвонював багатодітного батька. А він каже, що йому не вигідно офіційно працювати, бо не буде отримувати соціальну допомогу. Потім ще й доведеться у повній мірі платити за газ, світло. А таких людей море, – сказав міський голова.

Читайте також: У Вінниці має намір відкрити власне виробництво японська автокорпорація Sumitomо

Раніше планувалося, що на Fujikura працюватимуть 2 тисячі робітників. Наразі за словами Качура, навчені та готові приступити до роботи 400 людей – з Вінниці та Вінницького району.

Натомість, згідно опитування “Підсумки 2017”, вінничани вважають прихід японських автомобільних корпорації на Вінниччину третьою за значимістю подією року.

Читайте також: Вийти з тіні: вінницьких «безробітних» запрошують працевлаштовуватись офіційно

Позначки: , , , , , , , , , , , ,

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
 • Yuriy Storozhuk

  Медаль з другого боку….

 • Серж Волчег

  Завод в Немирове, Не идут работать Винничане. Л-логика.

 • Lidiya Sherbina

  до Немирова примерно 40 минут , многие больше тратят выезд на работу . Думаю рабочий автобус даже быстрее доедет . Субсидию всё равно бы дали с такой зарплатой . Сначала люди не хотят получать специальность , образование , не хотят искать работу , всё ноют что им мало за их труд не требующий мозговой активности не платят как ай тишникам , а потом ругают государство и пенсионный фонд что им по их стажу и отчислениям насчитали минимальную пенсию .

 • Роман Кайнер

  >згідно опитування опитування

 • Serhij Pylypenko

  висновок неправильний.
  насправді завеликі тарифи для такої зарплати.
  заявлені середні 7100 – це всього лише в 2,22 рази більше, ніж офіційна мінзарплата 3200.
  робота на японському виробництві, звісно, буде більш інтенсивною, ніж на будь-якому іншому українському виробництві. чи можна за зарплату 7100 мінус податки, комунальні послуги і інші сукупні витрати відновити свої сили, задовільнити елементарні фізіологічні потреби?
  дуже сумніваюсь. тим більше, якщо на руках багато дітей…
  а запитайте-но Віктора Качура, чи хтось із його родичів працюватиме на японському заводі за 7100?