“Світло та музика: у Вінницькому “Квадраті” покажуть казку “Кіт, що гуляє сам по собі”

Казка “Кіт, що гуляє сам по собі” – це поєднання мистецтва драматичного театру, театру ляльок і театру тіней, а також комп’ютерної анімації та музично-звукового супроводу. 

У вінницький молодіжний центр «Квадрат» вже третього червня о 20.00  приїздить Театр анімаційного мистецтва («ТАМ»)  та ЦСМ «ДАХ» із казкою «Кіт, що гуляє сам по собі». Це перший захід у молодіжному центрі орієнтований на дитячу аудиторію, який буде цікавий також і дорослим, адже для дітей – це історія про кота, а для дорослих – міф, що повертає нас до крапки відліку, коли світ перестав бути диким.

Казка “Кіт, що гуляє сам по собі” – це поєднання мистецтва драматичного театру, театру ляльок і театру тіней, а також комп’ютерної анімації та музично-звукового супроводу. Створена за мотивами одноіменної притчі Редьярда Кіплінга, вистава – це своєрідний “живий” мультфільм, який народжується під час самого перегляду, «тут і зараз».

– Безпосередньо під час дії, художник малює анімаційні декорації, музиканти наживо створюють електронну музику інструментами та власним голосом, а актори ведуть оповідь про ті далекі часи, коли світ перестав бути диким. В основі сюжету – легенда про найперші взаємини між первісними Чоловіком, Жінкою та їхнім Малюком, а також першими прирученими ними тваринами – Коровою, Конем і Собакою. У цій оповіді лише Кіт довгий час не хотів втрачати свободу, проте тепла печера та компанія спокусили врешті-решт і його, – розповідають організатори.

 

«ТАМ» досліджує площину театру анімації, поєднуючи театр ляльок, тіней, масок тощо із сучасними мультимедійними технологіями. Постійні члени команди Катерина Лукашова, Альона Овраменко та Ольга Пінаєва усі ідейні й організаційні питання вирішують разом. Вони співпрацюють із музикантами, акторами, режисерами й художниками для створення нових експериментальних театральних проектів.

Як пише у мвоєму блозі Вікторія Котенюк, казка «Кіт, що гуляє…» – це органічне поєднання мистецтва драматичного театру, театру ляльок і театру тіней, а також комп’ютерної анімації та музично-звукового супроводу. Особливістю постановки є те, що більшість складових створюються безпосередньо під час самого показу. Незмінним залишається лише сюжетна лінія, дерев’яні ляльки та стіл-платформа. Приміром, унікальна музична канва вистави народжується за допомогою різноманітних музичних інструментів (окарини, телинки, кахона, глюкофона, калімби, укулєлє, джембо, кастан’єди, шуму дощу, різних шейкерів та шумових інструментів, варгану, дзвіночків тощо), а також запису і семплювання. Його проводять за допомогою чотирьох мікрофонів та програми ableton live.

  • Вистава «Кіт, що гуляє…» – візуально витончена, містично-ритуальна легенда про найперші взаємини між першими Чоловіком, Жінкою та їхнім Малюком, а також першими прирученими ними тваринами – Коровою, Конем і Собакою. У цій сакральній оповіді медитативного характеру лише Кіт довгий час не хотів втрачати свободу, проте тепла печера та компанія спокусили врешті-решт і його. Події відбуваються в той час, коли всі істоти на планеті жили в цілковитій гармонії з природою й були тісно між собою пов’язані, – ділиться враженнями авторка.

Вистава для сімейного перегляду 5+
Дорослі – 100/120UAН в день вистави
Діти – 80UAH
friends list* – 100UAH
*friend список – https://t.me/kvadART
(автоматично для тих, хто підписався)

Фото: NOTA BENE

Автор: Марина Однорог

Поділитись публікацією
Вгору