× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Свердловини не врятують: “Водоканал” зробив заяву про запаси води для Вінниці

У Вінниці недостатньо підземних покладів для забезпечення міста водопостачанням. Освоєння трьох родовищ підземної води покрило би лише 40% потреб Вінниці.

Про це йдеться в офіційному релізі “Вінницяоблводоканал”, поширеному днями з офіційної сторінки підприємства.

“КП “Вінницяоблводоканал” покладає велику надію на очищення акваторії річки Південний Буг за допомогою земснарядів, особливо на відрізку від смт Стрижавка до Сабарівської греблі. Цей захід дозволить забрати з джерела відкладений за десятиліття мул, який є джерелом забруднення, та сприятиме відновленню здатності річки до самоочищення. Дуже важливим є вжиття заходів щодо припинення забудови в межах санітарно-захисної смуги Південного Бугу та приток, а також дотримання екологічного законодавства щодо використання та оброблення сільськогосподарських земель, які межують з прибережними захисними смугами”, – йдеться в повідомленні.

Ще одним варіантом вирішення проблеми водопостачання Вінниці є будівництво інфільтраційного водозабору – свердловин вздовж пойми Бугу. Така вода за хімічними показниками буде наближена до Бугової води, проте матиме суттєву перевагу: відсутність водоростей.

Як пояснив начальник підприємства «Вінницяоблводоканал» Олександр Чернятинський, підземної води на території поблизу Вінниці мало, найбільший дебіт мають свердловини розташовані вздовж пойми П. Бугу, які використовують інфільтраційну воду річки.«Решта свердловин, що розташовані за межами впливу Південного Бугу мають незначний дебіт. В 1991 році після аварії на ЧАЕС, на замовлення інституту “Укркомунниипроект”, малим підприємством “Прис” була проведена робота по пошуку і вивченню запасів підземних вод для Вінниці. Було виявлено 3 родовища (Деснянське, Побужське та Пироговське) , але навіть освоєння всіх трьох родовищ покрило б близько 40 % сьогоднішньої потреби міста. З джерелом водопостачання Вінниці визначились ще в 1902р. Вже тоді було зрозуміло, що наше місто має незначні запаси підземної води. Комісія Міської Думи затвердила проект водопостачання з з поверхневого джерела – річки Південний Буг. Від того часу якість води в річці суттєво погіршилась, як за рахунок об;єктивних причин (зарегульованість, маловоддя, потепління) та і внаслідок впливу антропогенного фактору», – розповідає п. Чернятинський.

Нагадаємо, що нещодавно вінничани знову відчули різкий сморід від водопровідної води. Майже відразу “Водоканал” заявив про черговий злив пестицидів у річку. За тим на позачерговій сесії Вінницької обласної ради відбулося обговорення цього питання, під час якого голова ОДА Валерій Коровій заявив про початок процесу розчистки Бугу земснарядами. 

Автор: Vежа

Адміністрація сайту

Поділитись публікацією
Вгору