× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Суд по справі спаленого активісткою Femen вінницького “трамвайчика” перенесли на квітень

Сьогодні, 14 березня, мало відбутись чергове судове засідання щодо активістки Femen, яка у 2017 році спалила декоративний “трамвайчик” на Соборній.  Однак слухання вчергове перенесли, тепер – на місяць.

На засідання з’явились активістка Femen Аліса Виноградова та вінничанин Іван Войтенко із захисником. Хлопець був свідком спалення і його ж звинувачують у тому, що він підтримував вогонь під час горіння “трамвайчика”. Перед початком слухання прокурор Шамалюк зауважив, що до суду не прийшли представники потерпілої сторони ДП “Ізюмінка”, а без них розглядати справу по суті неможливо. До того ж, саме потерпіла сторона ініціювала проведення додаткових експертиз, результат яких мали заслухати на засіданні.

Аліса Виноградова

Іван Войтенко

Суддя Руслан Каленяк погодився, тому було вирішено перенести засідання на восьме квітня.

Нагадаємо, що сьогодні чекали на відповідь експертів щодо завданої матеріальної шкоди ДП “Ізюмінка” внаслідок пошкодження декорації “трамвай з діодною підсвіткою” при пожежі 14 листопада 2017 року приблизно о 1:34 біля магазину “Рошен”, який знаходиться за адресою вулиця Соборна,10.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Соборній біля магазину “Рошен” активістки Femen спалили макет трамваю. ФОТО, ВІДЕО 16+

Зазначимо, що раніше прокурор Шамалюк із посиланням на слова експерта озвучив ринкову вартість спаленого трамвайчика – 59 850 гривень. Однак потерпіла сторона не погодилась із заявленою сумою та подала клопотання про призначення додаткових експертиз. В експертно-криміналістичному центрі МВС України не змогли провести експертизу, позаяк зазначені питання не в їхній компетенції, тому було вирішено доручити проведення експертизи “Вінницькій філії Київського науково-дослідного Інституту судових експертиз”. Саме їхню відповідь сьогодні, 12 березня, мали заслухати на суді.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Суд по справі активістки Femen, яка спалила у Вінниці “трамвайчик”, відкладено на невизначений термін. ФОТО

Алісу Виноградову та вінничанина Івана Войтенка, який став учасником події (підтримував вогонь під час горіння “трамвайчика”), звинувачують за другою частиною статті 296 Кримінального кодексу України – у хуліганстві, вчиненому групою осіб, тобто хуліганство, грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжувалось особливою зухвалістю та винятковим цинізмом, вчиненого групою осіб. Це загрожує ув’язненням терміном до чотирьох років.

Як раніше коментувала Аліса Виноградова, її акція була спрямована проти Президента України Петра Порошенка та його бізнесу, а не проти громадськості.

Фото з архівів Vежі

 

Автор: Дар'я Гоц

Поділитись публікацією
Вгору