× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Суд над нападниками на іноземного волонтера у Вінниці вкотре перенесли. ФОТО

Сьогодні, 1 березня, у Вінницькому міському суді вкотре не відбулося засідання у резонансній справі побиття вінницькими вчителями волонтера з ОАЕ, який допомагав українській армії.

Саме сьогодні мало відбутися розширене засідання, під час якого суд мав дослідити докази у справі, зокрема записи з камер відеоспостереження. На засідання заздалегідь виділили більше часу та узгодили час його проведення з іншими учасниками процесу ще раніше. Однак попри це засідання проігнорував як представник обвинувачення – прокурор Жулинський, так і один з обвинувачених – Віталій Чукавін.

Як пояснив один з адвокатів обвинувачених, Чукавін саме в день судового засідання отримав травму коліна: пошкодив колінний суглоб, розтягнув звязки та отримав вивих. Про це адвокат надав суду відповідну довідку з лікарні Швидкої допомоги. За словами адвоката, характер травми свідчить про те, що обвинувачений не зможе брати участь в судових засіданнях ще близько трьох тижнів.

Водночас за словами судді Шидловського, причини відсутності прокурора Жулинського не відомі: він не попереджав суд про неможливість брати участь в засіданні, а також не виходить на звязок. З огляду на це суд прийняв рішення перенести розгляд справи на 9:30 11 квітня.

Щойно завершилося засідання, журналісти Vежі зустріли прокурора Жулинського неподалік суду. На запитання, чому він не з’явився на розгляд справи, прокурор відповів, що в цей час перебував на іншому засіданні, тож фізично не встигав вчасно прибути до міського суду.

Нагадаємо, йдеться про випадок, що стався у Вінниці цьогоріч на початку липня. Тоді двоє чоловіків – Віталій Чукавін та Андрій Дзядик, зробили зауваження громадянину з Еміратів за те, що той палив у недозволеному для цього місці.

Врешті, розмова переросла у бійку. Ферас Аль Хурані та його неповнолітній син (який намагався заступитись за батька) отримали серйозні тілесні ушкодження: у батька вибито три передні зуби, лікарі діагностували струс мозку, закриту черепно-мозкову травму, у нього пошкоджене перенісся, видно садна на тілі. У його 16-річного сина також струс мозку, синець на шиї і психологічна травма.

Читайте також: З’явилося відео, як вінницькі вчителі побили волонтера з Еміратів

Пізніше виявилось, що постраждалий тривалий час допомагав українським військовим проходити реабілітацію в Об’єднаних Арабських Еміратах. Як розповіли знайомі родини журналісту Vежі під час минулого судового засідання, яке до речі теж перенесли, “Ферас від початку війни допомагав нашим, українським військовим. Українська громада в Арабських Еміратах з початку війни в Україні, об’єдналася та створила проект, в рамках якого бійців забирали на реабілітацію до Еміратів. Перші поїхали хлопці з ампутаціями. Бійці поверталися в Україну і могли почати нове життя. Так ці волонтери змогли допомогти їм”.

Читайте також: Мешканець ОАЕ, якого жорстокого побили вінницькі педагоги, в Еміратах рятував українських «кіборгів»

Дещо пізніше у мережі Фейсбук з’явилось відео, де Чукавін особисто в коментарі місцевому активісту зазначає, що зробив зауваження саме “громадянину арабської національності”, який за словами Чукавіна був напідпитку. Журналісти Vежі поспілкувалися із волонтерами, а також із директоркою школи, де викладав Чукавін (його звільнили “за власним бажанням одразу після інциденту). Про це читайте в матеріалі “Араб забажав крові”: вінницький вчитель, який побив іноземця, вважає жертвою себе. ВІДЕО

Зазначимо, що раніше Сергій Павлюк, правозахисник постраждалої сторони, повідомив Vежі, що “нині зібрано достатньо доказів, щоб притягнути їх (вчителів – авт.) до кримінальної відповідальності, яку передбачає дана 296 стаття – “Хуліганство”. Друга частина цієї статті передбачає до 5 років обмеження волі і третя частина – від 5 років. Є також відеоматеріали долучені, висновки експертизи тощо”.

Фото Андрія Завертаного

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору