× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Субмарина стане жовтою, а “Бітли” – міцнішими: коли інсталяція The Beatles повернеться на “Ліверпуль”

До Дня міста у Вінниці оновили сквер у центрі міста. Відтепер там вінничан та гостей міста “зустрічає” найвідоміша ліверпульська четвірка – гурт The Beatles. За проектом фігури музикантів розташовані на фоні жовтої субмарини, що взято з пісні гурту “Yellow Submarine”. 

Однак, здається, що ця субмарина не зовсім “yellow” (жовта – англ.), а швидше помаранчева.

Veжа поцікавилася у директора департаменту комунального господарства та благоустрою Володимира Ніценка, як же так сталось і чи планують комунальники замінити колір фігури. Крім того, сьогодні, 14 вересня, зі скверу прибрали фігури й самих музикантів, а також помаранчеву фронтальну панель інсталяції.

Читайте також: З “Ліверпуля” зникли фігури The Beatles. ФОТО 

 

  • Діти досить активно каталися на цих фігурках, на гітарах сиділи, хоча інсталяція не призначена для того, щоб на ній гойдалися. Тому я дав доручення оглянути фігурки, укріпити їх, зібрати, якщо десь щось розхиталося. Також дав доручення Муніципальній поліції забезпечити тимчасове чергування у сквері. А щодо субмарини, то вона буде жовтою, як і планувалося. Її відновимо за рахунок підрядної організації, адже питання жовтого кольору – це були вимоги по проекту, які вони дещо недоробили.

Мешканці прилеглих будинків також звертали увагу на те, що музика легендарних “Бітлів” грає навіть уночі, а це дещо заважає. За словами Володимира Ніценка, встановлений спеціальний процесор, який автоматично вмикатиме та вимикатиме музику, залежно від того, як налаштують програму.

  • Ми цю ситуацію промоніторимо, погодимо з відповідними службами і відповідно запрограмуємо.

Окрім того чиновник стверджує, що за самою інсталяцією із нержавіючої сталі зроблено огородження так, щоб діти не впали на територію гімназії №17.

  • Знаєте, якщо з тих хвиль інсталяції спеціально стрибати, то, звичайно, можна впасти. Але хвилі доволі якісно та міцно зроблені, на них можна сідати, але на самі фігурки залазити не варто. Це нормальні робочі моменти, які доопрацьовуються. Фігурки самі зламані не були, лише трохи розхитані, вони з якісного матеріалу та “вандалостійкі”. Сам сквер у нормальному стані, але ще, образно кажучи, буде своєрідна “обкатка”: десь щось доопрацюємо, підсилимо, укріпимо лавки, – продовжує Володимир Ніценко.

Що ж стосується питання банеру, який висить на будівлі гімназії №17 і закриває частину вікон, п. Ніценко зазначив, що це – “питання до школи”.

Як повідомив керівник департаменту комунального господарства та благоустрою, фігурки гурту, а також вже жовту субмарину повернуть на Ліверпуль сьогодні ввечері, або ж у п’ятницю, 15 вересня.

Нагадаємо, що до Дня міста у Вінниці також оновили плиточне панно біля входу до Центрального парку. Якщо раніше воно було із різнокольорових плиток з орнаментами, то тепер стало значно світлішим, об’ємнішим та демонструє відомі міські архітектурні споруди.

Цікавимося, чи не відомо комунальникам про випадки пошкодження панно. Як відповів Володимир Ніценко, про такі випадки йому наразі не відомо: “Там нема що ламати, це ось на гітарах “бітлів” лазити цікавіше”.

Нагадаємо, що міні-Вінниця у парку не протрималася й декількох днів – частина фігур постраждала, а дещо просто забрали “на згадку”. Тому для збереження міні-Вінниці, комунальники огородили її парканом і розмірковують, чи не варто зробити вхід платним.

Автор: Дар'я Гоц

Поділитись публікацією
Вгору