Струни Свободи: у Вінниці відкрили новий сезон найбільшого фонтану Європи старою шоу-програмою. ФОТО

Сьогодні, 29 квітня у Вінниці відкрився сьомий сезон найбільшого у Європі світломузичного фонтану ROSHEN.

Цьогорічна концертна програма була присвячена 100-річчю Української революції та мала назву “Струни Свободи”. Хедлайнерами на головній сцені стали Арсен Мірзоян та гурт ONUKA. Вже традиційно, набережна Південного Бугу поблизу острова Кемпа була вщерть заповнена охочими подивитися світло-музичне шоу: на відкриття фонтану прийшло кілька тисяч людей.

   

Відкриття фонтану розпочалося з вітальних промов місцевих чиновників та першої леді України Марини Порошенко, котра прибула до Вінниці у супроводі народної депутатки Вікторії Сюмар. Вона разом із секретарем Вінницької міської ради Павлом Яблонським, головою ОДА Валерієм Коровієм та очільником обласної ради Анатолієм Олійником нагадали глядачам, що рівно 100 років тому Україна переживала схожі проблеми, що й сьогодні: російську військову агресію та суперечки між українськими політиками, і це врешті призвело до втрати державності.

     

Виступаючі зі сцени закликали вінничан та гостей міста зберігати національну єдність перед обличчям зовнішньої загрози та глобальної нестабільності у світі.

  • Проте не забуваймо, що саме сьогодні – наше з вами свято: відкриття найбільшого у Європі світло-музичного фонтану, який збудований саме в нашій Вінниці! – сказав зі сцени Павло Яблонський та нагадав, що Вінницю цьогоріч втретє поспіль визнано найкомфортнішим містом України.

За тим на сцену вийшов Арсен Мірзоян, а після його виступу перед глядачами відбулася реконструкція шикування та виконання гімну як за часів УНР.

     

На сцену вийшло кілька десятків молодих чоловіків в одностроях тодішньої української армії, котрі разом з Тарасом Компанійченком виконали національний славень та зачитали присягу українського козака.

   

У цей час поблизу сцени стояла копія “броньовика Петлюри”, виготовлена та презентована у Вінниці роком раніше.

Близько 21:00 розпочався виступ хедлайнера концертної програми – гурту ONUKA. Наталія Жижченко виконала кілька своїх найвідоміших композицій, серед яких VIDLIK, 1986, Time, Around Me. Більшість композицій “Онуки” були присвячені катастрофі на Чорнобилськиій АЕС 1986-го року, про що вона розповіла публіці.

 

Відразу після виступу ONUKA ведучі оголосили зворотній відлік до відкриття нового сезону світло-музичного фонтану. Ще кілька миттєвостей – і над Бугом піднялася 63-ох метровий струмінь води, а за тим розпочалося шоу.

На здивування публіки, шоу-відкриття складалося лише зі старої програми “Хвилі рідної душі”, вже не раз продемонстрованої на фонтані у попередні роки. Не пощастило і з погодою: надвечір небо затягнуло хмарами та піднявся вітер, а під час самої шоу-програми почав накрапати дощ і значно знизилася температура – через це водно-повітряна суміш злітала в бік і дещо дисонувала з лазерною проекцією зображення.

     

Тому багато глядачів мусили шукати “теплі місця” у найближчих кав’ярнях та пабах, котрі швидко стали переповненими.

Нижче – великий фоторепортаж про від криття фонтану від Андрія Завертаного.

                                                                                             

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору