× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

«Стоп-нічні перегони»: у Вінниці 50 світлофорів працюватимуть цілодобово

У Вінниці на 50 перехрестях не перемикатимуть світлофори у нічний час на жовтий колір – тепер вони працюватимуть так само, як і вдень. Таке рішення прийняли у міській раді. 

Стосується новація в першу чергу перехресть головних магістралей міста: Хмельницького та Немирівського шосе, вулиць Пирогова, Київської, Данила Нечая, Брацлавської, Магістратської, Келецької та інших. Тут світлофори працюють в цілодобовому режимі.

Як зазначає речниця Патрульної поліції області Тетяна Плахотнюк, нині у Вінниці діє 176 світлофорів, 50 з них – будуть переведені у цілодобовий режим. Станом на сьогодні частина вже працює у новому режимі, решту перелаштують протягом найближчого тижня.

– Для Вінниці скасування жовтого миготіння світлофорів після 22:00 – не новина. В деяких місцях, де часто трапляються ДТП й погана оглядовість траси – і раніше працювали цілодобово 10 світлофорів, – розповідає Сергій Чернов, в.о. начальника комунального підприємства “Вінницька спеціалізована монтажно-експлуатаційна дільниця з організації дорожнього руху” (КП “СМЕД ОДР”).

За його словами, з одного боку цілодобова робота світлофорів запобігає зменшенню аварійності, втім з іншого – не всім вінничанам така новація до вподоби.

– Світлофори у нас звукові, відтак вдень їхні сигнали заглушає шум автомобілів, – каже Сергій Чернов. – А уявіть собі, що о третій ночі неподалік житлового будинку нічну тишу раптом розриває голосне методичне клацання чи менторський голос диктора з динаміка світлофору. Для когось цей регулярний шум спричинятиме незручності. Зараз ми обмірковуємо, як вирішити цю проблему.

Зауважимо, що переведення світлофорів у режим цілодобової роботи є спільним рішенням Вінницької міської ради, Патрульної поліції Вінницької області та громадських активістів вінницької групи «Транспорт і мобільність».

«Маємо перший невеличкий, але відчутний результат співпраці ВМР з нашою групою по розробці концепції Вінниця-2030, – написав на своїй сторінці у Facebook лідер групи «Транспорт і мобільність» Віктор Перлов. – Тепер переходити дорогу вночі стане безпечніше, а також припиняться «нічні перегони».

Втім, Сергій Чернов вважає, що є велика ймовірність того, що водії, які порушували правила дорожнього руху вдень – не зупиняться на світлофорі й вночі, а особливо це стосується мотоциклістів.

– Звичайно, в цілому новація принесе хороший результат. Але, більш ефективним було б встановлення камер автоматичної фіксації порушень. Як показує статистика, число порушень за таких умов зменшується на 90%, – додав Сергій Чернов. – Більше того, поліція ще немає пристроїв вимірювання швидкості.

– Таких пристроїв поки що не мають патрульні по всій Україні, – підтвердила прес-секретар обласної поліції Тетяна Плахотнюк. – Але над вирішенням цього питання працюють.

Автор: Сергій Стриж

Поділитись публікацією
Вгору