Стали відомі імена спікерів TEDx Vinnytsia 2019. ФОТО

Щороку мільярди шматочків паперових рушників використовуються людьми по всьому світу. Помивши руки, зазвичай людина бере два або три, а то й чотири паперових рушника, аби руки витерти. Скільки йде на це паперу? Скільки дерев для цього вирубали?

У 2012 році на конференції TED у Ванкувері Джо Сміт за чотири хвилини показав, як можна зменшити використання паперових рушників в рази. Помити руки, 12 разів (це важливо) струсити воду з рук в рукомийник, взяти один паперовий рушник, скласти його кілька разів та акуратно витерти руки. Все: руки – сухі, папір – зекономлений.

Цей виступ на каналі TED станом на зараз подивилися понад три мільйони рази. Скільки людей прислухалися до цієї поради? Скільки завдяки цьому, ймовірно, збережено дерев? Лише завдяки одному виступу тривалістю чотири хвилини.

Саме цим виступом сьогодні, 14 березня в хабі “Місто змістів” відкрили meet up від TEDx Vinnytsia. Захід, на якому вінничанам детально розповіли, що таке конференція TEDx, котра відбудеться у Вінниці вже 13 квітня та познайомили з її спікерами, зібрав близько сотні людей.

“Задля реалізації задуму “Ідеї, що варті поширення” TED створив програму під назвою TEDx. TEDx – це місцева, незалежно організована подія, що збирає разом людей, які прагнуть ділитися своїм досвідом у стилі TED.

Наша конференція називається TEDxVinnytsia. Відео TEDTalks та виступи спікерів на конференції TEDxVinnytsia надихнуть глядачів на глибоке обговорення та об’єднають навколо ідей, вартих поширення.

Конференція TED надає загальні рекомендації щодо програми TEDx, а незалежні TEDx події, включаючи нашу, організовують самостійно за ліцензією TED”, – з опису конференції на офіційному сайті.

Передусім головна організаторка цьогорічного вінницького TEDx Інна Сандюк представила команду, яка тривалий час працювала над тим, аби знайти та обрати найкращих спікерів для TEDx Vinnytsia 2019. Позаяк цьогорічна тема конференція називається “У просторах задзеркалля”, то конференція “прагне стати дороговказом у світі оптичних ілюзій, калейдоскопів уяви та лінз різної опуклості, дати знання та інструменти для того, аби працювати з медіа, наукою, мистецтвом та довкіллям як шляхами самоусвідомлення”.

За тим нарешті було оголошено спікерів цьогорічної конференції – таких буде 11 жінок та чоловіків.

Сергій Гонгало, графолог

Підпис показує, як ми себе презентуємо, а почерк, якими ми є насправді. Він вказує на те, наскільки ми відкриті/закриті, любимо себе та інших. Але не поспішайте змінювати почерк або підпис. Чому – про це розповість у своєму виступі перший спікер Сергій Гонгало.

Сергій Гонгало – практикуючий графолог.
Кандидат юридичних наук, доцент кафедри правосуддя та кримінально-правових дисциплін Навчально-наукового інституту права ім. І. Малиновського, Національного університету «Острозька академія».

Наталія Малачкова

Лікарка-офтальмолог

Здорові ж очі – не лише дзеркало і спосіб взаємодії людини зі світом, а й робочий інструмент у навчанні та роботі. Телефони, планшети, комп’ютери супроводжують нас цілодобово. Чи, зрештою, можна зберегти зір в епоху технологій? Спікерка TEDxVinnysia 2019 розповість про особливості впливу сучасного візуального оточення на стан органу зору у дітей та дорослих, і розкриє основні шляхи виникнення короткозорості. 

Наталія Малачкова – лікарка-офтальмолог, кандидатка медичних наук. Завідувачка кафедри очних хвороб Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова. Голова ГО «Хвиля життя», що опікується проблемами слабкозорих та незрячих людей.

Валерія Вершинина

Правозахисниця

Розкаже про людей, які були змушені полишити свої домівки в Україні через війну: внутрішньо-переміщених осіб.

Юлія і Марат Каменщикови

Перформери

Юлія та Марат покажуть виступ-перформенс, завдяки якому кожен зможе заглянути у власну підсвідомість.

Суганті Гоматінаягам

Волонтерка Корпусу миру

Кирило Томляк

Економіст

Розробник додатку “Кліматичні краплі” розкаже про участь кожного в кліматичних змінах.

Вадим Груша

ІТ-фахівець

Засновник Blocksoftlab та відомий далеко за межами України IT-фахівець розповість про авторське право.

Катерина Калашникова

Арт-коуч

Авторка дитячих книг “Перли для дорослих”. Про творчість, про писання, про слова, з якими можна гратися.

Марія Альварез

Country manager кешбек-сервісу LetyShops

Марія Альварез, Country Manager кешбек-сервісу LetyShops поділиться досвідом запуску українського продукту в Іспанії, про відмінність менталітетів різних країн та чому стереотипи заважають в роботі.

Назар Шматко

Експерт зі штучного інтелекту

Про технологію створення фейків та про те, як з ними боротися.

Олександра Корчевська-Цехош

Дизайнерка

Конференція TEDx відбудеться у хабі “Місто змістів” на вулиці Пушкіна, 11 вже 13 квітня, організатори зазначають, що виступи спікерів будуть на трьох мовах: українською, англійською та російською. Квиток коштуватиме 400 гривень, але для студентів передбачена знижка 50% за умови пред’явлення студентського квитка. Продаж квитків розпочнеться вже завтра, 15 березня на офіційному сайті конференції. 

 

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору