× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Стало відомо, хто отримає срібну відзнаку “За заслуги перед Вінниччиною” цього року

Одну з найбільш вагомих премій регіону – “За заслуги перед Вінниччиною” – цього року отримають 13 людей: керівники підприємств, лікарі, журналіст, студент, спортсмен, військовослужбовець та інші.

Зазначимо, що відзнаку “За заслуги перед Вінниччиною” вручають щороку до Дня Незалежності України “з метою відзначення жителів Вінницької області за вагомий особистий внесок у розвиток Вінниччини, благодійну, гуманістичну і громадську діяльність на Вінниччині”. З 2007 року, коли її вручили вперше, такі нагрудні знаки вже мають 103 людини. Детальніше про це можна дізнатися ТУТ.

А цього року її можуть отримати ще 13 жителів області. Таке рішення минулого тижня прийняли на засіданні обласної комісії з питань нагородження відзнакою “За заслуги перед Вінниччиною”. До речі, цю відзнаку можна отримати лише один раз за все життя.

Як повідомили на сайті Вінницької облради, цього року на розгляд комісії заявки подали 17 кандидатур: вчителі, краєзнавці, учасники бойових дій на Сході України, керівники підприємств, лікарі, журналіст, студент, спортсмен, військовослужбовець, аграрій та представники органів місцевого самоврядування. Втім, після вивчення їхніх резюме та активного обговорення їхнього вкладу у розвиток Вінницької області, відбулося відкрите голосування, в результаті якого затвердили лише 13 кандидатур:

 • Валерій Бабійчук, начальник Вінницького обласного клінічного госпіталю ветеранів війни;
 • Костянтин Васюк, учасник антитерористичної операції на Сході України, учасник бойових дій, студент Ягелонського Національного університету (м.Краків, Республіка Польща);
 • Вадим Вітковський, голова Вінницької обласної організації Національної Спілки письменників України, в.о. директора комунальної установи “Видавничий Дім „Моя Вінниччина”;
 • Петро Гарник, тренер-викладач комунального закладу „Теплицька дитячо-юнацька спортивна школа”, майстр спорту України;
 • Людмила Гнатенко, директорка комунального закладу „Байраківська загальноосвітня школа I-III ступенів імені Максима Шимка” Немирівської міської ради Вінницької області;
 • Оксана Горобець, директорка Бершадського районного краєзнавчого музею;
 • Сергій Дроздов, командувач Повітряних Сил ЗСУ; генерал-полковник;
 • Валерій Коломійцев, Ладижинський міський голова;
 • Сергій Навроцький, редактор комунальної організації “Барська районна редакція ефірного радіомовлення”;
 • Анатолій Олійник, голова Вінницької обласної Ради 7 скликання;
 • Пилип Прудиус, голова Громадської ради при Вінницькій обласній державній адміністрації, головний лікар Вінницького обласного клінічного високоспеціалізованого ендокринологічного центру;
 • Григорій Федонюк, директор Калинівського технологічного коледжу, депутат Калинівської міської ради 7 скликання;
 • Михайло Федчишен, директор ТОВ “Агрофірма „Україна-О”.

Це рішення, про нагородження Почесною відзнакою “За заслуги перед Вінниччиною”, мають затвердити депутати обласної Ради на черговій сесії, яка відбудеться 26 червня.

Відтак, До Дня Незалежності України цим кандидатам вручать не лише нагрудні знаки, а й дадуть по п’ять тисяч гривень кожному.

Почесна відзнака „3а заслуги перед Вінниччиною” виготовляється з срібла з нанесенням позолоти, має форму овалу діаметром 50 мм на фоні хреста. На лицьовому боці Почесної відзнаки – зображення стародавньої символіки Поділля – сонця та герба Вінниччини. Верхня половина овального обрамлення у вигляді калинового вінка з напівдорогоцінним камінням. У вершині знаку – зірка з напівдорогоцінним камінням у її центрі – символ слави і пошани. Нижня половина – у вигляді жовто-блакитної стрічки – символ кольорів прапору України.

На зворотному боці знака: у верхній частині напис „За заслуги перед Вінниччиною”, застібка для прикріплення до одягу та подвійний срібний ланцюжок з заколкою-підвіскою у вигляді аксельбанта.

Читайте також: У ресторані та з гучним концертом: церемонію нагородження «Людина року 2018» у Вінниці вперше зробили публічною. ФОТОРЕПОРТАЖ

Фото відзнак – vn.20minut.ua, vinnitsa.info

Автор: Катерина Дядюк

Поділитись публікацією
Вгору