Сріблясті замість голубих: «Зеленбуд» обіцяє висадити «свіжі» ялини за міськрадою

Біля Вінницької міської ради цими вихідними знесли 13 ялинок: комунальники кажуть, що дерева повсихали. Натомість обіцяють висадити також ялини, але сріблясті.

Як пояснив заступник директора з агротехнічних питань МКП «Вінницязеленбуд» Микола Залецький, дерева потребували заміни через те, що вони «повсихалися» на 70%. Причиною цього було названо досягнута деревами вікова межа, а у наших умовах це від 50-ти до 60-ти років.

«Всього біля міськради знесли 13 ялинок сорту «голуба колюча». Нових ялин висадять менше, ніж тут було – 9 штук, аби зберігалася правильна дистанція між деревами і вони могли рости вільно», – пояснив Залецький.

  • Це дійсно так – треба було бачити, що із ними було, – підтвердив очільник підприємства Ігор Любовський. – Дерева досягнули своєї вікової межі. Дев’ять нових сріблястих ялинок ми висадимо із дотриманням усіх правил: щодо щільності посадки, щоб дерева були розлогими. Цього треба дотримуватись, аби ялини не тіснили одна одну  і не чахнули. Нові ялини недешеві, але кращі.

Зі старими деревами вже «попрощались» – відправили їх на утилізацію у «Вінницязеленбуд».

  • Це абсолютно нормальна ситуація, коли ялина досягає своєї вікової межі, далі виникають проблеми з її зростанням. І до слова: я взагалі прибічник того, щоб у цій стороні міста потрохи позносити тополі, бо в місті вже немає чим дихати – пух же летить, – каже Ігор Любовський.

Нові деревця обіцяють висадити вже сьогодні-завтра у кількості 9 екземплярів. Закупка ялин відбулась через систему публічних закупівель ProZorro. Вартість одного деревця “зеленбудівці” наразі уточнюють.

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору