× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Справа спаленого трамвайчика “Рошен” у Вінниці: потерпіла сторона ігнорує судові засідання. ФОТО

Сьогодні, 8 квітня, у Вінниці мав відбутися розгляд справи щодо спаленого активісткою Femen ще у 2017 році декоративного трамвайчика біля фірмового магазину “Рошен”. 

Цього разу справу перенесли з тієї ж причини, що й минулого разу – через неявку потерпілої сторони, ДП “Ізюмінка”. Натомість до судової зали прийшли активістка Femen Аліса Виноградова та вінничанин Іван Войтенко, які є обвинуваченими по справі.

 

Аліса Виноградова 14 листопада минулого року у Вінниці на центральній вулиці Соборній спалила картонний макет трамвая поблизу фірмового магазину солодощів «Рошен». На трамвайчик був наклеєний напис «Tram to offshore». Вінничанин Іван Войтенко був свідком події, втім вирішив долучитися та, за словами Аліси Виноградової, оскільки “він був у неадекватному стані, почав цигарками щось підпалювати”. Виноградова пояснила, що її акція була спрямована проти Президента України Петра Порошенка та його бізнесу, а не проти громадськості.

Алісу Виноградову та вінничанина Івана Войтенка, який став учасником події (підтримував вогонь під час горіння “трамвайчика”, звинувачують за другою частиною статті 296 Кримінального кодексу України – у хуліганстві, вчиненому групою осіб, тобто хуліганство, грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжувалось особливою зухвалістю та винятковим цинізмом, вчиненого групою осіб. Це загрожує ув’язненням терміном до чотирьох років.

На початку засідання прокурор Шамалюк розповів, що оскільки на засідання не з’явилися представники потерпілої сторони, справу розглядати сьогодні не можна, й відтак наголосив на необхідності виклику ДП “Ізюмінка” до суду шляхом вручення повістки.

Утім, як повідомив суддя Каленяк, повістку потерпілій стороні й так було відправлено. Більше того, представник ДП “Ізюмінка” поставив підпис у бланку про отримання. Проте жодних пояснень з боку потерпілої сторони, чому вона не може з’явитися до суду – не надходило.

У свою чергу адвокат Войтенка, Володимир Таксер, запропонував навіть застосувати санкції до цієї сторони справи у вигляді накладання штрафу. Втім, через відсутність даних про особу, яка поставила свій підпис на повістці, фактично невідомо, кого може стосуватися в цьому випадку штраф.

Усі сторони судового процесу погодились, що справу потрібно розглядати тільки за участю всіх сторін, тож засідання призначені на наступні дати: 27 травня (11:00), 28 травня (9:30), 12 червня (9:30).

 

Попри те, що потерпіла сторона не надала суду жодних роз’яснень щодо причин, з яких не змогла з’явитись на засідання, Аліса Виноградова висловила журналісту Vежі свою версію.

– За неперевіреною інформацією, “Рошен” не продовжив свій контракт з юридичною фірмою, яка мала цим займатися, тому вони й не ходять, – розповіла активістка, пояснивши, що йдеться про правозахисницю Ірину Кузіну, яка є представницею потерпілої сторони.

VежА: На Вашу думку, чому так?

– Вибори. Їм є чим зайнятися зараз: Зеленський, “стадіон, так стадіон” – їм не всіх цих дрібних справ.

Нагадаємо, що сьогодні чекали на відповідь експертів щодо завданої матеріальної шкоди ДП “Ізюмінка” внаслідок пошкодження декорації “трамвай з діодною підсвіткою” при пожежі 14 листопада 2017 року приблизно о 1:34 біля магазину “Рошен”, який знаходиться за адресою вулиця Соборна,10.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Соборній біля магазину “Рошен” активістки Femen спалили макет трамваю. ФОТО, ВІДЕО 16+

Зазначимо, що раніше прокурор Шамалюк із посиланням на слова експерта озвучив ринкову вартість спаленого трамвайчика – 59 850 гривень. Однак потерпіла сторона не погодилась із заявленою сумою та подала клопотання про призначення додаткових експертиз. В експертно-криміналістичному центрі МВС України не змогли провести експертизу, позаяк зазначені питання не в їхній компетенції, тому було вирішено доручити проведення експертизи “Вінницькій філії Київського науково-дослідного Інституту судових експертиз”. Саме їхню відповідь сьогодні, 12 березня, мали заслухати на суді.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Суд по справі активістки Femen, яка спалила у Вінниці “трамвайчик”, відкладено на невизначений термін. ФОТО

Фото Олесі Яненко

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору