× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Справа мера Могилів-Подільського: прокуратура дала “задній хід”

Підозрюваному в одержанні неправомірної вигоди службовою особою міському голові прикордонного Могилів-Подільського Петрові Бровку після двох місяців досудового розслідування не продовжували міру запобіжного заходу.

Як повідомила Vежі одна зі сторін процесу, підозрюваний Бровко днями вийшов на роботу та вже не перебуває під нічним домашнім арештом.

Ухвалою слідчого судді Вінницького міського суду відсторонення мало тривати до 8 квітня 2019 року. Потім, згідно із нормами закону, прокурор чи слідчий має повторно звертатися до служителів Феміди, аби ті продовжили й арешт, і відсторонення. Якщо у цьому є необхідність.

Прокуратура спочатку звернулася до суду із двома клопотаннями: продовження нічного домашнього арешту та відсторонення від посади. А потім передумала.

«4 квітня 2019 року прокурор звернувся до судді із проханням про залишення без розгляду вказаних клопотань. Зважаючи на зазначені обставини, слідчим суддею Вінницького міського суду Вінницької області 5 квітня 2019 року було винесено ухвалу, якою клопотання прокуратури про продовження строків запобіжного заходу та відсторонення від посади мера залишено без розгляду», – інформують у прес-службі Вінницького міського суду.

У коментарі виданню одна зі сторін процесу повідомила, що вагомих процесуальних причин для відкликання клопотань із суду не було.

«Фактично, Бровко залишився без запобіжного заходу та наразі повернувся на роботу. Це право прокурора. Слідство тривало протягом двох місяців, був допитаний заявник у кримінальному провадженні, з’явилися додаткові нюанси тощо», – розповів співрозмовник.

Відзначимо, що Петрові Бровку повідомили про підозру на початку лютого 2019 року – про це навіть особисто звітував у соцмережі Facebook Генеральний прокурор України Юрій Луценко. Згодом слідчий суддя, розглянувши клопотання слідчого та прокурора, застосував до підозрюваного міру запобіжного заходу у виді нічного арешту та відсторонив його від посади.

Як вбачається із матеріалів справи, мер міста Бровко, нібито перебуваючи у змові з начальником відділу міської ради Громчевським, вимагав у забудовника-заявника 15 тисяч доларів за підписання договору суперфіцію та подальше сприяння в отриманні у власність земельної ділянки площею 0,3 га під багатоквартирну забудову.

Із прес-службою прокуратури Вінницької області виданню зв’язатися не вдалося.

Досудове розслідування триває.

Ілюстративне фото – liga.net

Автор: Людмила Кліщук

Поділитись публікацією
Вгору