Спорт для всіх або як у Вінниці грали у «морський більярд». ФОТОРЕПОРТАЖ

Два столи, 32 фішки та 4 кия – ось й усе, що було потрібно для того, щоб 8 гравців змогли взяти участь у першому турнірі з новусу для людей на візках.

Сьогодні, 10 листопада, у центрі реабілітації «Гармонія» було організовано змагання з так званого «морського більярду» серед людей з інвалідністю.

Грали виключно чоловіки, два на два. Попри серйозні вирази облич, вони жартували між собою та й загалом панувала приємна, спортивна та сповнена азарту атмосфера.

 

Сьогодні гравці довели, що грати у новус – може будь-хто. Чоловіки відзначали, що раді такій можливості порухатись, поспілкуватись та ще й мати честь відкрити перший турнір з новусу у Вінниці.

Унікальність новусу – це гральні столи метр завширшки із лузами та дерев’яні фішки: це дозволяє грати у нього людям з абсолютно різною фізичною підготовкою, дітям та гравцям на інвалідних візках. Столи для гри у новус мають спеціальне покриття(борна сіль), яке перешкоджає ковзанню фішок. Мета гри аналогічна із більярдом – забити свої фішки у лузи.

 

Відомий новус також як своєрідний вид більярду для моряків, адже пласкі фішки не здатні викочуватися за межі стола, коли судно гойдається. Окрім того, саме цей вид сорту можна назвати корисним для людей, які пересуваються на візках, адже людина мусить постійно рухатися – таким чином укріплюються м’язи.

Щороку в Україні відбуваються міжнародні шкільні змагання з новусу, тож сьогоднішні вінницькі гравці мають усі шанси взяти у майбутньому участь у турнірах значно вищого рівня.

Такий турнір у Вінниці було організовано завдяки конкурсу «Пітчинг проектів» від Британської ради, у якому відповідну ідею запропонував вінничанин Сергій Максімов. Його пропозицію підтримали і відтак Британська рада виділила кошти на придбання столів та приладдя.

  • Я й раніше грав у новус, ще з 2013 року, – говорить Сергій Максімов, який сьогодні виконував також роль головного судді змагань. – Дуже хотілося б популяризувати цю поки не надто популярну в Україні гру. Якщо сьогоднішній турнір буде гравцям до вподоби і у них виникне бажання й надалі грати, то робитимемо змагання з новусу постійно.

За результатами турніру було визначено три переможця, котрим вручили кубки, інші учасники отримали почесні грамоти.

Фото Ольги Мірошниченко

               

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору