× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Сьогодні у Вінниці Андрій Любка презентує книгу про історичний концерт U2

На початку вересня вийшов друком психологічний трилер Андрія Любки «Твій погляд, Чіо-Чіо-сан». На підтримку цього роману письменник вирушив у тур містами України, а 25 вересня завітає й до Вінниці. Крім цього він презентує ще й переклад книжки популярного боснійського письменника Мухарема Баздуля.

На підтримку свого роману український письменник Андрій Любка відвідає 12 міст: Коломию, Кам’янець-Подільський, Хмельницький, Тернопіль, Івано-Франківськ, Золочів, Виноградів, Ужгород, Львів, Вінницю, Черкаси і Київ. Це перша частина туру, який письменник анонсував на своїй сторінці у Фейсбук.

До Вінниці Андрій Любка завітає 25 вересня і презентує переклад книжки популярного боснійського письменника Мухарема Баздуля. Вона називається «Концерт» і розповідає про культовий концерт гурту U2, який відбувся 23 вересня 1997 року на стадіоні в Сараєві та зібрав 45 тисяч людей.

– Місто ще лежало в руїнах після кількарічної облоги, а країна залишалася розсвареною після страшної громадянської війни, – йдеться в анонсі презентації. – І саме цей концерт став символом повернення Боснії до нормального, мирного життя. На виступ U2 вперше йшли разом православні, католики і мусульмани, які ще донедавна були учасниками й жертвами братовбивчої війни. У той вечір музика об’єднала їх, мистецтво загоювало роз’ятрені рани, ця ніч була святкуванням кінця війни, Боно кричав: «Viva Sarajevo! Fuck the past, kiss the future!» Міжнародні інформаційні агенції писали: «За ці дві чарівні години гурт U2 зробив те, чого не змогли зробити військові, політики та дипломати: він об`єднав Боснію».

Мухарем Баздуль (1977) є одним із найпопулярніших балканських письменників, що ввійшли в літературу після розпаду Юґославії. Народився у Травнику (Боснія і Герцеговина), закінчив філософський факультет у Сараєві, де й жив до 2012 року. Друкується (книжки й журналістські матеріали) в Боснії і Герцеговині, Чорногорії, Хорватії та Сербії, опублікував 15 книжок, переважно романи й оповідання. Володар кількох літературних премій у країнах колишньої Юґославії, зокрема нагороди за найкращу книжку року в Боснії (2000). Його твори перекладено англійською, німецькою, польською, чеською, болгарською і македонською мовами. Живе у Белґраді.

В анонсі заходу також зазначається, що книжка Баздуля поєднала в собі елементи нон-фікшну та емоційний авторський погляд на концерт, який сам Боно вважає найважливішим в історії гурту U2.

Переклад книги «Концерт» Андрій Любка презентує в Хабі «Місто змістів» (вулиця Пушкіна, 11) о 17:00.

Презентація відбудеться в межах спільного проекту Генерального консульства Республіки Польщі у Вінниці та Громадської організації «Подільська агенція регіонального розвитку» – «Платформа ідей», метою якого є обмін думками, актуальних для Східної Європи та Балкан, в культурній, політичній та економічній сфері для формування спільного бачення розбудови майбутнього України.

Андрій Любка (3 грудня 1987) — український романіст, поет, перекладач і есеїст. У 2009 році закінчив українську філологію Ужгородського національного університету, у 2014 – балканістику Варшавського університету. Живе в Ужгороді. Автор збірок поезій «Вісім місяців шизофренії» (2007), «ТЕРОРИЗМ» (2008), «Сорок баксів плюс чайові» (2012), книжки прози «КІЛЕР. Збірка історій» (2012), книжки есеїв і колонок «Спати з жінками» (2014), роману «Карбід» (2015), збірки оповідань «Кімната для печалі» (2016) збірки історій «Саудаде» (2017) та роману «Твій погляд, Чіо-Чіо-сан» (2018). Окремі твори перекладено англійською, німецькою, китайською, португальською, російською, чеською, польською, сербською, македонською, литовською, словацькою, румунською та турецькою мовами (джерело – lyubka.net.ua).

Наразі триває голосування за найкращого сучасного українського письменника-прозаїка за версією yakaboo.ua. Поки що серед 50 сучасних письменників Андрій Любка займає 12-ту сходинку, обігнавши за кількістю голосів Любка Дереша, Тараса Прохаська і Володимира Лиса.

Читайте також: ДЕ НЕМАЄ БОГА: Макс Кідрук їде до Вінниці з презентацією нового роману 

Фото – meridiancz.com, надане організаторами, зі сторінки заходу у Фейсбук
Головне фото – ukrainian.voanews.com

Автор: Катерина Дядюк

Поділитись публікацією

Інші новини

Вгору