Сніговий тест для комунальників: як Вінниця підготувалась до зими. ФОТО

З початком нового робочого тижня до Вінниці прийшла справжня зимова погода: вже в понеділок увечері розпочалася хуртовина, яка за лічені години вкрила снігом усе місто.

Наступного дня небо не припинило сніжити, і вже після обіду дороги і тротуари засипало відчутним шаром снігового покриву. Надавши комунальникам можливість вивести снігоприбиральну техніку на вулиці, Vежа вирушила в імпровізований рейд Вінницею, аби зрозуміти: чи сумлінно комунальники виконують свої обовязки вже після невеликої хуртовини. А відтак – чи готове місто до зустрічі справжньої зими: холодної та сніжної.

img_8465

Звісно, центр міста почали прибирати, ледь сніг встиг торкнутися землі: особливо це стосувалося Майдану Незалежності перед міською радою, де працював невеликий тракторець.

img_8435

img_8447

Однак чимдалі від середмістя, тим ситуація ставала гіршою: вочевидь, надвечір техніки вивели не достатньо для того, аби городяни після робочого дня мали можливість дістатися додому почищеними всюди вулицями та зупинками громадського транспорту.

img_8504

Зокрема, засніженими виявилися зупинки на Барському шосе, подекуди – уздовж Хмельницького шосе, на вулиці Келецькій та на Поділлі. Цікаво, що окремі зупинки у тому й самому районі могли бути гарно почищені, а інші – ні.

img_8493

img_8495

img_8508

Схожа ситуація і з тротуарами: приблизно в половині випадків, незалежно від мікрорайону траплялися як звільнені від снігу, так і повністю запорошені. Коли йдеться про пішохідну частину, встелену слизькою плиткою, навіть незначний шар снігу тут створював значну небезпеку для людей.

img_8492

Теж саме стосується і автошляхів: центральні дороги вже до вечора були рясно посипані піщано-соляною сумішшю, у той час як проспект Юності, Келецька, Пирогова ще о 18:30 лишались вкриті не надто глибокою, однак відчутною для шин, “кашею” зі снігу.

img_8489

img_8450

Лише в Старому місті ми зустріли перше авто, котра посипала дорогу сіллю, чимдалі – тим техніки ставало більше, а вже близько 19:30 центральні дороги на обох берегах Бугу в переважній більшості були посипані сумішшю.

img_8521

img_8474

На наш суб’єктивний погляд, враховуючи трохи більш ніж годинну автомандрівку дорогами Вінниці, сьогодні комунальники виконали свою роботу на “четвірку” за п’ятибальною шкалою. Сподіваємося, що до справжніх снігопадів вінницькі “борці з негодою” підійдуть у всеозброєнні.

Фото Андрія Завертаного

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору