Smart Масложир: у Вінниці відкрили безкоштовний дитячий клуб Vin Smart. ФОТОРЕПОРТАЖ

Донедавна район “Олієжиру” вважався якщо не депресивним (у порівнянні з рештою Вінниці), то принаймні – не достатньо забезпеченим тим, що ми називаємо “благоустроєм”.

Лише в останні роки район починає “вилюднюватися”: з’являються нові громадські простори, облашовуються озера, і наразі справа – за освітніми закладами. Сьогодні тут, за адресою вул. Волошкова, 8 відкрився оновлений дитячий клуб “Соняшник”.

 

Приміщення неподалік озера нещодавно саме відремонтували. Окрім дитячого клубу тут ще й розташувався і місцевий квартальний комітет – також у новому кабінеті. Однак головна подія цього дня для “Олієжиру” – все ж відкриття дитячого клубу. Справа в тому, що він – єдиний дитячий заклад для всього району.

 

  • Загалом сюди ходять близько 250 дітей з усіх околиць, в групах для занять – по 25-30 дітей. Усі заняття – безкоштовні, – розповідає куратор закладу Дмитро Мира. І уточнює – Vin Smart – не єдиний подібний заклад, який відкрили у Вінниці цьогоріч: з початку року в місті відкрили два таких клуби і в двох зробили капітальний ремонт. Тож загалом їх у місті вже 16.

Разом з міським головою (який приїхав сюди на виїзну нараду) та двома депутатами округу – Чаленко та Власюк – котрі фінансово посприяли відновленню клубу, саме потрапляємо на заняття по черлідингу для маленьких дівчат. Поруч з ними жінка в білій футболці з написом “ТРЕНЕР”:

  • Давайте, тянем ножку, так, давайте! – гукає до них жінка. Діти між собою розмовляють українською, а з тренеркою – російською. Жінка не переходить на державну і при спілкуванні з керівництвом міста та журналістами:

  • Скоро ми поедем на соревнования. Девочки, куда мы поедем? – звертається до дітей
  • В Днепропетровск!, – хором відповідають діти. На цьому моменті не витримує вже і мер Сергій Моргунов:
  • Не “Днепропетровск”, а Дніпро, – виправляє мер і дітей, і заразом “вчительку”. А принагідно каже, що привіз клубу подарунок – музичний центр.
  • Дя-ку-є-мо!, – так само хором відповідають діти.

Пізніше у коментарі Vежі Дмитро Мира пояснив, що штатні викладачі в клубі викладають виключно українською, а в даному випадку ми натрапили на стороннього викладача. “Але ми пояснимо їй, звісно, що так неправильно”.

Молода викладачка англійської для дітей Алла Солодка-Мельник каже, що окрім мов діти тут також вивчають польську, займаються танцями, черлідінгом, працює творча майстерня та курси підготовки до школи. Усі гуртки в клубі – безкоштовні, а заняття проводяться двічі на тиждень.

Фото Ольги Мірошниченко

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору