Smart Масложир: у Вінниці відкрили безкоштовний дитячий клуб Vin Smart. ФОТОРЕПОРТАЖ

Донедавна район “Олієжиру” вважався якщо не депресивним (у порівнянні з рештою Вінниці), то принаймні – не достатньо забезпеченим тим, що ми називаємо “благоустроєм”.

Лише в останні роки район починає “вилюднюватися”: з’являються нові громадські простори, облашовуються озера, і наразі справа – за освітніми закладами. Сьогодні тут, за адресою вул. Волошкова, 8 відкрився оновлений дитячий клуб “Соняшник”.

 

Приміщення неподалік озера нещодавно саме відремонтували. Окрім дитячого клубу тут ще й розташувався і місцевий квартальний комітет – також у новому кабінеті. Однак головна подія цього дня для “Олієжиру” – все ж відкриття дитячого клубу. Справа в тому, що він – єдиний дитячий заклад для всього району.

 

 • Загалом сюди ходять близько 250 дітей з усіх околиць, в групах для занять – по 25-30 дітей. Усі заняття – безкоштовні, – розповідає куратор закладу Дмитро Мира. І уточнює – Vin Smart – не єдиний подібний заклад, який відкрили у Вінниці цьогоріч: з початку року в місті відкрили два таких клуби і в двох зробили капітальний ремонт. Тож загалом їх у місті вже 16.

Разом з міським головою (який приїхав сюди на виїзну нараду) та двома депутатами округу – Чаленко та Власюк – котрі фінансово посприяли відновленню клубу, саме потрапляємо на заняття по черлідингу для маленьких дівчат. Поруч з ними жінка в білій футболці з написом “ТРЕНЕР”:

 • Давайте, тянем ножку, так, давайте! – гукає до них жінка. Діти між собою розмовляють українською, а з тренеркою – російською. Жінка не переходить на державну і при спілкуванні з керівництвом міста та журналістами:

 • Скоро ми поедем на соревнования. Девочки, куда мы поедем? – звертається до дітей
 • В Днепропетровск!, – хором відповідають діти. На цьому моменті не витримує вже і мер Сергій Моргунов:
 • Не “Днепропетровск”, а Дніпро, – виправляє мер і дітей, і заразом “вчительку”. А принагідно каже, що привіз клубу подарунок – музичний центр.
 • Дя-ку-є-мо!, – так само хором відповідають діти.

Пізніше у коментарі Vежі Дмитро Мира пояснив, що штатні викладачі в клубі викладають виключно українською, а в даному випадку ми натрапили на стороннього викладача. “Але ми пояснимо їй, звісно, що так неправильно”.

Молода викладачка англійської для дітей Алла Солодка-Мельник каже, що окрім мов діти тут також вивчають польську, займаються танцями, черлідінгом, працює творча майстерня та курси підготовки до школи. Усі гуртки в клубі – безкоштовні, а заняття проводяться двічі на тиждень.

Фото Ольги Мірошниченко

Позначки: , , , , , , , , , , , ,

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
 • Юлия Юлия

  Шановний, Андрій Качор! Інколи читаю публікації на вашому інформресурсі, і волосся стає дибки. Те ж саме кажуть, усі, з ким спілкувалася на цю тему. Майже у 100% випадків хотілося вам зателефонувати та висловити те обурення, яке з’являється після прочитання ваших матеріалів. Це я про те, наскільки безграмотно вони написані!!! Складається враження, що люди, які це пишуть, не те що у ВУЗі не вчиличя, але й школу також проїгнорували… І ось тепер, ознайомившись в вищевикладеним матеріалом та прочитавши, що його безграмотний автор – це і є головний редактор Вежі, все стало зрозуміло. Тому ще більш смішно читати про те, що ви намагалися виступити захисником української мови на відкритті дитячого клубу. Та ви самі поплюжите цю мову кожного дня!!! Тому, перш ніж когось повчати – подивіться на себе і відвідайте хоча б експрес-курси з української!!! А поки що – ганьба!!!

  • Иван k

   Шо саме вам не сподобалось? Сходіть на “20мінут” там взагалі граматика на рівні 5-го класу.

  • Andriy Kachor

   Юлія-Юлія, от Ви зробили те, що називається “наброс”, а конкретика якась буде? Дуже активно натискали клавіші, а по суті так нічого і не сказали. Чекаю.
   П.С. У Вашому коментарі, дуже побіжного його переглянувши, я знайшов щонайменше чотири помилки.