× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Смарт-гроші: у Вінниці підписали Меморандум між міською радою та “Київстаром” про sms-оплату послуг. ФОТО

12 лютого у Вінниці відбулося підписання Меморандуму про взаємодію між Вінницькою міською радою та “Компанією “Київстар” у сфері впровадження інноваційних проектів для населення. 

Як йдеться в прес-релізі компанії, “згідно з цими домовленостями, у Вінниці буде реалізовано ряд спільних інноваційних проектів, які позитивно вплинуть на розвиток інфраструктури міста і туризму в регіоні, забезпечать своєчасне оповіщення населення у разі надзвичайних ситуацій, нададуть населенню доступ до електронних порталів адміністративних служб за допомогою технології Mobile ID тощо”.

Проте прес-конференцію перед підписанням Меморандуму розпочали все ж з теми можливості оплати проїзду в громадському транспорті за допомогою SMS, яка вже з’явилася у Вінниці. Представник “Київстару” Євген Кражан зазначив, що Вінниця – друге місто в Україні після Івано-Франківська, де вдалося запровадити таку технологію. “Впровадження сервісу не потребує від муніципалітету жодних додаткових витрат, адже сервіс повністю розроблений компанією. Просто бери і користуйся”.

Переваги смс-оплати: 

  1. Безпека пасажирів. Пасажир не відволікає водія, квиток у пасажира – завжди під рукою, в телефоні.
  2. Система дає додатковий метод оплати: чим більше пропонується методів оплати, тим більше пасажирів будуть сплачувати за проїзд.
  3. Чіткий облік пасажирів: система дає можливість формувати статистику для перевізника щодо руху пасажирів в тому чи іншому виді транспорту на різних маршрутах.
  4. Номер для відправки SMS-універсальний для всіх міст країни. Змінюється лише код для оплати проїзду в тому чи іншому виді транспорту.
  5. Плата за відправку sms не стягується. Система розроблена на базі послуги “Смарт-Гроші”, яка доступна всім абонентам передплаченого зв’язку “Київстар”
  6. Контролер може перевірити, чи справді пасажир сплатив за проїзд. Для цього треба відправити код перевірки, надісланий пасажиру системою, на той самий номер 877.
  7. У випадку, якщо транспортний засіб зламався, за пересування на якому вже оплачено проїзд, пасажир зможе без додаткової оплати змінити ТЗ на інший, котрий рухається тим самим маршрутом. Принаймні, в цьому запевнив керівник Вінницької транспортної компанії Михайло Луценко.
  8. Вінницькі транспортники очікують, що таким способом оплати користуватимуться близько 5% пасажирів. 

Як повідомив Євген Кражан, з досвіду роботи такої системи в Івано-Франківську, можливість sms-оплати за проїзд в тамтешньому транспорті стала більш популярною, ніж оплата проїзду за допомогою qr-кодів.

Чи доступна послуга для абонентів інших операторів та пасажирів маршруток? 

Слід зазначити, що наразі послуга доступна тільки для абонентів “Київстар”, яких у Вінниці – найбільше. Проте як зазначили представники “Київстару” сьогодні у Вінниці, вони закликають й інших операторів розвивати цю технологію і також впроваджувати її у в нашому місті. “Від цього виграють всі пасажири”, – вважає Євген Кражан.

Відповідаючи на запитання про можливість оплати проїзду в маршрутних таксі, міський голова Вінниці Сергій Моргунов зазначив, що така ідея є, але перемовини з “маршрутниками” почнуться після підписання Меморандуму. “Звісно, вирішити це питання з муніципальною транспортною компанією значно простіше. Наразі вже всі маршрути в місті, які обслуговує ВТК, забезпечені такою можливістю”.

Як додав Сергій Моргунов, інновації, які наразі впроваджується на базі технології Mobile ID, невдовзі стосуватимуться не лише проїзду в громадському транспорті, але й можуть бути масштабовані на інші сфери життя: наприклад, оплату паркування, купівлю квитків в кіно, оплату комунальних послуг тощо.

Як вже працює нова послуга у вінницьких трамваях і тролейбусах можна прочитати за цим посиланням.

Фото Ольги Мірошниченко

 

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору