Слово Принца: у Вінниці уклали угоду про будівництво сонячної станції інвесторами із Саудівської Аравії

У Вінниці сьогодні, 10 травня, скріпили підписами угоду про будівництву нових сонячних електростанцій на території області.

Інвестиції у будівництво вобсягом 30 мільйонів євро будуть надані компанєю ТОВ «Поларіснет» Принца Саудівської Аравії Абдулли Бін Фахад Бін Ялаві Аль Сауда.

Саме компанія ТОВ «Поларіснет» стала наприкінці 2016 року переможцем конкурсу на кращий інвест-проект у сфері відновлювальної енергетики. Згідно із умовами конкурсу, компанії-переможцю буде надано в оренду строком нa 25 років земельні ділянки  Стaвківської сільської рaди Піщaнського рaйону тa Лузької сільської рaди Чечельницького рaйону, зa межaми нaселених пунктів. Загальна площа земельних ділянок, де мають бути споруджені СЕС, складає близько 110 гектарів. Загалом електростанції мають генерувати 30 мВт “зеленої” енергії та дадуть роботу для близько сотні працівників.

Для ознайомлення із Вінницею, областю та її інвестиційним потенціалом та для підписання угоди із спекотної батьківщини, де зараз +40, Принц прибув особисто до несподівано прохолодної Вінниччини.

  • Це у нас тимчасово така погода, а взагалі Вінниччина багата на сонце і нині виробляє 20% сонячної енергії в Україні, а з допомогою вашого проекту будуть всі 30 відсотків, – запевнив під зустрічі із Принцом Абдуллою голова Вінницької облдержадміністрації Валерій Коровій.

Із заморським гостем вінницькі чиновники говорили російською та зверталися виключно «Ваше Превосходительтво». На початку зустрічі вирішили ознайомити його із інвестиційним і туристичним потенціалом області за допомогою спеціально відзнятих та протитрованих англійською мовою промо-роликів. Так, Валерій Коровій хвалився відомими брендами, які вже є у Вінниці та області:

  • От є у нас «Рошен» – найбільша кондитерська в Європі та найбільший молокозавод в Україні. Також олійна компанія «Віоіл», соки від «Аграна фрут», «Миронівський хлібопродукт», який вже виготовляє 500 тисяч тонн курятини в рік. Є компанія «Барлінек» із польським капіталом, що виготовляє для Європи паркетну дошку. Також будівництво свого заводу розпочала пивна компанія UBC-group, яка забезпечує холодильним обладнанням «Кока-колу», «Карлсберг» та інші відомі бренди. Ще є великий завод «Nemiroff», та про нього не буду вам казати, – тонко пожартував Коровій із гостями з Саудівської Аравії. – Ось чому наша область краща із кращих, – резюмував голова ОДА.

Також додав, що з 2014 року, в зв’язку із «ситуацією на Сході України», держава та область зокрема переглянути сферу енергетики та поглибили діяльність в напрямку альтернативних джерел енергії.

  • За ці три роки у Вінницькій області збудовано 26 сонячних електростанцій, – наголосив голова ОДА.

У свою чергу Абдулла Бін Фахад Бін Ялаві Аль Сауд подякував за гарний прийом. Сказав, що хотів особисто побувати на Вінниччині, аби обговорити можливості іншої співпраці.

  • У вас є чимало цікавих та різноманітних напрямків бізнесу. Зокрема, ми готові встановити не тільки інвестиційне співробітництво, а й торгівельне. Згодом у більш спокійній обстановці ми про це поговоримо, сказав Принц.

Наприкінці зустрічі відбулося урочисте підписання договору  про супровід інвестиційної діяльності між Агенцією Регіонального розвитку в особі директорки Інни Загнітко, та ТОВ «Поларіснет» в особі директора Сергія Венірчика.

Завершився прийом гостей врученням подарунків. Валерій Коровій, вручаючи пакунок, ретельно оглянув його вміст. «Перевіряю, чи хоч нема горілки», – знову пожартував і додав мрійливо: «Я ніколи не був в Саудівській Аравії».

  • Це можна виправити запросимо вас, узгодимо питання із візами, – миттєво вловив натяк радник Принца Шаді Адель Абу Зейд. – Тільки в серпні не приїздіть – в нас тоді дуже жарко. У нас зараз вже 40, тоді буде 45 градусів. А тоді ми «варимося» та їдемо з країни.

Додамо, що завтра, 11 травня, Принц планує також зустрітися із керівництвом міста. Можливо, і на Вінницю Абдула має інвестиційні плани, проте в деталі зустрічі делегація не вдавалася.

Автор: Віталія Мазур

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору