× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Слідом за Києвом та Львовом у Вінниці здорожчає проїзд у муніципальному транспорті

У Вінниці з 20 серпня подорожчає проїзд у громадському транспорті. Відповідний проект рішення сьогодні, 16 серпня, підтримав виконавчий комітет Вінницької міської ради.

Ідеться про проект рішення «Про встановлення тарифів на послуги з перевезення пасажирів та вартості місячних проїзних квитків у міському авто- та електротранспорті в м. Вінниці». Зокрема у документі зазначено, що починаючи із 20 серпня поточного року вартість проїзду у міському електротранспорті (трамвай, тролейбус) складатиме 4 гривні, а перевезення 1 пасажира у міському автобусі на маршрутах загального користування, які здійснюються у звичайному режимі руху – 5 гривень. Відтак ціна разової поїздки у комунальному транспорті зростає на 1 гривню проти попередньої вартості.

Також рішенням передбачено встановлення з 1 вересня нових цін на місячні проїзні квитки у міському транспорті. Зокрема, вартість проїзного квитка на трамвай, тролейбус чи автобус становитиме 300 гривень, 150 гривень – для студентів, 100 гривень – для школярів.

Проїзний на два види транспорту коштуватиме відповідно 340, 170 та 110 гривень. Проїзний для трьох видів транспорту становитиме 500 гривень, водночас пільгових проїзних для студентів та учнів не передбачається.

Зазначимо, що навесні ціна на проїзд у муніципальному транспорті зросла у Львові до п’яти гривень, а влітку в Києві вартість проїзду підвищили до восьми гривень.

Також директор департаменту економіки та інвестиції ВМР Віталій Погосян, виносячи на розгляд депутатів проект, розповів, що цей проект рішення був розглянутий та погоджений Антимонопольним Комітетом України та Президією Федерації профспілок Вінницької області. Також це питання обговорювалось в пресі та на телебаченні.

Віталій Погосян також розповів, що востаннє вартість проїзду у Вінниці підвищувалась 2 роки тому.

– Проведений моніторинг тарифів на перевезення пасажирів міським електротранспортом у Вінницькій області та в інших обласних центрах України показав, що протягом 2017-2018 років переглянули вартість проїзду в 16 з 21 обласного центру. Вартість проїзду в міському автотранспорті переглянули у 17 з 19 обласних центрів.

Водночас, Погосян навів планово-розрахункові тарифи розраховані Вінницькою транспортною компанією, згідно відповідних нормативно-законодавчих актів, які є значно вищими. Так, за розрахунками ВТК, економічно вигідним було б встановлення наступних тарифів: електротранспорт – 5,66 гривень та 8,03 у міських автобусах.

– Але зважаючи на те, що муніципальним транспортом користується переважна більшість населення з міста та для зменшення фінансового навантаження на пасажирів, Вінницька транспортна компанія перевела розрахунки тарифів до мінімальної потреби. Таким чином, запропонована вартість проїзду в електротранспорті зросте лише на 33% замість 89% при нормативно-розрахунковому тарифі, а у муніципальному автобусі – на 43% замість 129% відповідно, – сказав Погосян.

Також Погосян повідомив, що у зв’язку із значним подорожанням складових тарифів, в липні цього року Вінницька транспортна компанія звернулась до виконкому міської ради з клопотанням переглянути вартість проїзду у міському електротранспорті та автобусах загального користування.

Департамент економіки і інвестицій опрацював надані підприємством розрахунки та проаналізував складові витрат тарифів.

Відтак, одними з причин здорожчання проїзду є витрати на електроенергію, що за останні 2 роки зросли на 160%, витрати на оплату праці з відрахуваннями, що зросли на 56%, вартість дизельного пального (зростання на 62%), інші витрати у тарифі – на 32%.

– Щодо перевезення пасажирів муніципальними автобусами, то витрати на паливо збільшились на 51%, на оплату праці – на 66%, – повідомив Погосян.

За словами Віталія Погосяна, зростання основних складових тарифів обумовлено також зростанням прожиткового мінімуму на 26%, а також зросла на 168% вартість однієї кіловат-години.

Також про обґрунтованість здорожчання тарифів розповів Михайло Луценко, очільник ВТК.

– Є багато питань, які необхідно вирішувати підприємству. Сьогодні на ВТК є 400 вакансій. Заробітна плата працівників, яка є однією з найкращих в Україні, не задовольняє їх потреби. А таких робітників як водій нелегко підготувати, потрібен час, щоб він зміг возити пасажирів. В цілому ми забезпечуємо перевезення всіх категорій населення, в тому числі усіх пільгових. І тому підприємство має працювати, забезпечувати безпеку і якість перевезень, воно потрібне місту. І ми вдячні, що нас підтримали і профспілки, і тут поставились з розумінням, та ми знайшли той компроміс тарифу, який буде оптимальний. Вінницька транспортна компанія в першу чергу направить ці кошти на покращення обслуговування населення та підвищення зарплати працівникам підприємства.

Таким чином, вартість проїзду 4 гривні в електротранспорті та 5 гривень у автобусах – була визнана максимально прийнятною.

Нагадаємо також, що у Вінниці з 1 липня підняли ціни на проїзд у маршрутках до 6 гривень, а у нічний час – до 8 гривень.

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору