Вінницька ОДА просить міську раду «скинутися» на реконструкцію Мурів

2 мільйони 75 тисяч гривень – саме стільки виділила Вінницька обласна Рада на проект проведення першочергових протиаварійних та невідкладних консерваційних робіт з відновлення пам’ятки національного значення «Башта і Мур». 

Як повідомляє депутат обласної Ради Володимир Барцьось на сторінці групи «Історія Вінниці» у соціальній мережі, відповідне рішення було прийняте 21 лютого, на позачерговій 15-й сесії обласної Ради.

«Виступив на сесії щодо необхідності в подальшому взяти під контроль керівництвом ОДА питання виділення коштів також і з міського бюджету на проект «Мури» на умовах співфінансування», – пише Барцьось.

Керівництво ОДА також повідомило, що відповідний проект угоди між ОДА і міською радою уже скеровано на розгляд міській владі і ситуація контрольована.

  • «Далі необхідно реанімувати роботу робочої групи, яка запропонує покроковий план дій щодо подальшого використання території пам’ятки і її історико-туристичного розвитку, – каже депутат. – Питання, які потребують подальшого вирішення: передача пам’ятки на баланс Вінницького обласного краєзнавчого музею у повному обсязі, визначення процедури передачі, оцінка майнового комплексу; музеєфікація археологічних знахідок на території пам’ятки, тощо».

Тож, тепер активісти очікують «внеску» і від Вінницької міської ради, адже за даними Департаменту будівництва, містобудування та архітектури Вінницької ОДА, загальний кошторис проекту робіт складає 4 мільйони 114 тисяч гривень.

Нагадаємо, наприкінці січня також відбулись позачергові збори Громадської Ради при ОДА, ініційовані Володимиром Барцьосем, де понад годину обговорювали, як зберегти комплекс «Вінницькі мури».

Ще раніше очільники Вінниці та області спільно із науковцями та істориками розповідали, що Мури руйнують і самі вінничани.

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору